BMW F 650 GS (2000)

Vlastník dejvid99
Vloženo 8.9.2014
Aktualizováno 23.2.2019

Už jí miluji a není co řešit. Jsem rád, že jsem si jí vybral.

Motorka koupena od Piki (Říčany) - Koupě od soukromé osoby. Motorkář a príma kluk. Neměl to se mnou lehké, ale vyšel mi vstříc a já jsem velmi spokojený. Bylo vidět, že se o své motorky stará.

Yamaha XTZ 750 SuperTenere: našel jsem BMW
Honda NX 650 Dominator: našel jsem BMW

První dojmy - První dojmy, když jsem byl 4 roky bez motorky a ještě jsem přesedlal z dvoutaktu Yamaha 125 DT? Divný, ale hezká motorka. Oproti DT těžká a úplně jiná odezva na plyn. Začal jsem jí říkat nafťák. Žádný divoch. Tahá už od spoda, přesně jako naftový motor u auta. Nemusím čekat na vyšší otáčky. (ze začátku mi to dost chybělo, to vystřelení motorky při 6000 ot/min. ) Rychlá je dostatečně. Nemám problém s rychlostí. 170 podle tachometru mi úplně stačí. Není mi 20. Je to přesně taková motorka co jsem chtěl, klidná rozvážná, ale předjedu auto kdy chci, ovladatelná a nemusím hledět na stav silnice. Chtěl jsem takový obsah proto, že převážně jezdím v okolí bydliště, město, hory. Nepotřebuji motorku na dálky do Rakouska atd. Chci aby byla dobře ovladatelná ve městě. A na to je super. Úžasná spotřeba 4l. (když jí honím, tak 4,3). Oproti předešlému japonci jsem si musel zvyknout na hlasité zvuky z motoru. Do terénu už jí moc netahám. Je to hlavně kvůli hmotnosti skoro 200 kg. DT 125 mělo o cca 90kg méně a dalo se s tím jezdit dobře i na motokrosové trati. BMW bych položit nechtěl. Jezdím proto silnice na horách a užívám si zatáček, aniž bych musel ležet na nádrži a jezdit po dálnici 220 km/h. Zatím se na ní učím, ale jde nám to dobře. Zatím jen 900 km, ale samá radost.

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodové motorkáře, co už se vyřádili na jiných motorkách. Pro toho, kdo si chce užít radost z jízdy, kdo to má pro pobavení a zároveň to využije jako každodenní dopravní prostředek. Pro motorkáře ve větších městech. A pro zkušenější i začínající motorkářky.

Doplňky na motorce - Mám originální kufry 3 x. Vyhřívané rukojeti. Kryty na ruce, vyšší plexi, LED zadní světlo a blinkry, světla denního svícení s homolgací, zrcátka z modelu 2004, nový lak, přední blatníček z dakaru.
img=http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2014/37/246811_IMG20140720141904.jpg][/img]

Chtěl jsem cestovní enduro. Honda Dominátor nebo spíš Yamaha tenere a supertenere. Na BMW jsem ani nepomyslel. Vždycky se mi líbila, ale cenově byli jinde. A pak jsem jednu našel. Stav i cena dobrá.
Motorka zatím zcela spolehlivá. První dojmy jsem napsal. Více zkušeností zatím nemám. Vlastně mě po čase brní zadek. Sedlo je sice široké, ale na Yamaze 125 DT se snad i sedělo lépe. Takže pohodlí. Ale jinak nízký posez mě baví do zatáček. Motorka zatáčí a naklápí se skoro sama, jen na malý povel, je tam kde má být. Jednoválec nemá cenu komentovat. je to takový brumla. Vibrace mi přišly ze začátku silné, dnes jsem si zvykl a vůbec o nich nevím. Byl to jen přechod na jiný motor.
Patří převážně na silnici . Ale je jedno v jakém je stavu. Rozbitá jí nevadí. Zatáčky jsou její. Není to motorka na dálnici i když i tam se s ní dá vcelku dobře jezdit. Jen si myslím, že kvůli tomu se s ní nikdo nedělal. Od toho jsou 1200. Pro dobrého jezdce bude vyhovovat i terén. Zvládá to. Spíš jde o to jestli to se 190 kg zvládnete dobře vy.
Myslím, že cestování není větší problém. Sedlo a brnění na zadku může být dost individuální. Motorka v pohodě dojede kamkoliv a stačí i větším motorkám. Jen nebudete lítat po dálnici na maximálku. To by vás za chvíli přestalo bavit.

BoďaBMW
BoďaBMW napsal 04.04.23 v 17:33 10b.

Moc pěkně udělaná, ta bílá jí sluší

dejvid99
dejvid99 napsal 23.02.19 v 20:05

Díky Piki. Jezdila super. Minulý rok jsem jí prodal a koupil jsem si většího cesťáka. Kupce si našla rychle, během jednoho týdne byla pryč.

Piki
Piki napsal 23.02.19 v 19:40 9b.

Pěkne jsi jí upravil...

cong156
cong156 napsal 22.05.16 v 18:39 10b.

Nooo...pekna prace .

paratrooper
paratrooper napsal 08.04.16 v 20:19 10b.

Máš to moc pěkný