Yamaha XT1200Z Super Tenere (2013)

Vlastník Múmia
Vloženo 23.8.2014
Aktualizováno 23.8.2014

Čo bolo to bolo, terazky som Yamaha...

Motorka koupena od Styx

BMW R 1200 GS Adventure: Boxer, cena

První dojmy - Prvý dojem po zlezení z HD RK 1600 : hrkotačka, ale po prvej jazde už by som nechcel inú. Po 1000 Km na šupu som po prichode domov mal ešte chuť behať 2 hoďky po meste.

Motorku bych doporučil pro - Cestovateľom po asfalte s dávkou terénu.

Doplňky na motorce - Vyhrievané rukoväte, ukazovateľ zaradeného kvaltu, alarm, padáky, Touratechy drobnosti

Neveril som, že niekedy opustím „ čopre" ale je fakt, že sa mi páčili Varaderá, ktoré s nami chodili na výlety. Potom niekto z partie prišiel na ST 1200 a to ma načechralo na cestovné enduro. A keď som uvidel a vyskúšal WCéčko, bolo rozhodnuté.
Za rok mám narúbaných necelých 14000 Km, teraz nútene pauzujem.
Duálne brzdy, k tomu ABS pre mňa špička ( párkrát v minulosti som zložil mašinu vďaka prednej brzde)
Podvozok tak akurát, tam kde som predtým zaplával na nerovnostiach, s ST
cítim istotu, na asfalte držím krok s cesťákmi a tam kde cesťáky už idú opatrne, ja si to užívam. ( Transalpina, Transfagarasa)

Porucha zatiaľ žiadna, baterka stíha v pohode aj doplnky ( alarm, vyhrievanie rukovätí atď)
Na to koľko váži, je vynikajúco ovládateľná, serpentínky hravo zvláda ( Korzika). Na kardan som už bol zvyknutý predtým.
Motor ťahá aj od spodu, keď som lenivý prejdem aj mesto na 5-ke kvalte. Väčšinou jazdím na mape sport, turistu prepnem ak sme v partii s čoprami a teda ideme rozumnejším tempom.
Spotreba priemer cca 5,7/100 km jazdím sám, od 160 km/h už si vie potiahnuť svoje
( pri 200 km/h to už bolo veru aj cez 10l/100 km)
Originál kufre som vymenil za hliníkové, viac sa mi tam hodia.

Podľa mňa perfektný cestovný stroj s ktorým sa nebojím ísť do terénu keď sa pritrafí,
netreba si ju ale mýliť s endurom. Tenerka je výborná na dlhé cesty, ale aj kúsok na Zlaté len tak naľahko s topcase.

TonySK
TonySK napsal 22.02.17 v 14:31 10b.

Múmia
Múmia napsal 29.08.14 v 17:35

verím, že vám to obom vyjde. Momentálne nie je na svete mašina, za ktorú by som Terku vymenil.

Navrc.WR-F
Navrc.WR-F napsal 26.08.14 v 07:54

Krása Modrej WorldCrosser je sen a snad se mi časem splní
Ale momentálně mám Stroma 650 a chcu s ním najet minimálně 100tkm

Palika
Palika napsal 25.08.14 v 20:14

Pekný stroj -tiež o ňom uvažujem ale tak za 2 roky teraz ešte Tdm. veľa km bez nehod Palo

seikos
seikos napsal 24.08.14 v 12:53 10b.

Pěkná strojovna