ČZ 150 (1952)

Vlastník maznice
Vloženo 1.8.2014
Aktualizováno 1.8.2014

Zkouška ohněm - aneb jak jsem se stal přes noc několika řemeslníky najednou

Jawa 250 Pérák: Cena

První dojmy - Brečel jsem štěstím, když jsem to po té dlouhé renovaci poprvé nastartoval a rovnou projel. Navíc byl večer a já měl chuť nikdy nezastavit.

Doplňky na motorce - Laděné výfuky - rybiny
Kundolap

Šrot. V takovém stavu jsem si přesně motorku přivezl, ale co stálo to 7 tisíc. Co následovalo bych nazval půlročním bojem sama se sebou. Chtěl jsem to udělat pořádně, ale na druhou stranu mě omezovaly finance (čerstvý absolvent gymplu). Takže neustále hledání kompromisu, avšak dal jsem si záležet na (dle mého názoru) perfektní přípravě povrchu. Ve výsledku se to určitě projevilo.

Dělal jsem všechno poprvé - kitování, stříkání pistolí, vyplétání kol a další - zkrátka zkouška ohněm.

Nádrž jsem musel stříkat lakem dvakrát, protože jsem to poprvý zeslonil, takže broušení a znova. Když už jsem to všechno za pomoci otce dotáhnul do konce, motorka nechtěla zaboha naskočit. Vadná cívka. Nechtělo se mi čekat, a tak jsem sedl do auta a uháněl za Sesou do Popovic pro cívku. Domů jsem dorazil až kolem půlnoci. Nicméně to mě neodradilo, cívku jsem nainstaloval. Po prvním nášlapnutí jsem přestal dejchat. Po tý práci když jsem viděl, jak naskočila a pěkně světlo odkrývalo cestu před motorkou, nased jsem na ní a užíval. A užívám si dodnes. Vždycky když na ní sednu, tak je to stále něco svátečního, něco vyjimečného. Zetku mám na veteránskejch a až na občasné problémy s kohoutkem se mnou jezdí dodnes.

Zoufal
Zoufal napsal 08.08.14 v 22:52

opravdu nádhera jednoznačně 10 bodíků no co říct nemá kaz

roudnicek
roudnicek napsal 08.08.14 v 17:03 10b.

dost dobrý

roudnicek
roudnicek napsal 08.08.14 v 17:03

dost dobrý

Petr59
Petr59 napsal 08.08.14 v 16:41 10b.

Gratuluji ke krásnému stroji i k perfektně odvedené práci a dávám 10 bodů, neb víc dát nelze

Sete
Sete napsal 08.08.14 v 16:35 10b.