Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník Z85
Vloženo 18.7.2014
Aktualizováno 20.10.2014

Cestování, síla, pohodlí, poznávání

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass - Josef Tass (Chr - Velký výběr, pěkné prostředí, dobrá komunikace, vše proběhlo jak mělo. Mohu doporučit

První dojmy - První nasednutí. Hmm, to je vysoký, ale příjemný posez. Chvíli si jí potěžškávám. Všechno mám po ruce. Jedu to projet. První start. Zdá se jako by se těm dvěma velkým válcům nechtělo, ale naskočí na první startování. Beru za spojku. Je znát že to není lanko,má krásne hladký krok. Cvak jednička je tam a jedem. 2, 3.Rychlosti tam skáčou přesně. Je znát síla motoru. Ani mi nepřijde, že má 260kg. Přichází první zatáčky, do náklonů jí nemusím moc přemlouvat. Jde jí to samo. Zkusíme brzdy. Beru za přední. Tady se projevý výška a váha. Je to znát, lehce se boří, ale brzdí co jí poručím. Další brzda před zatačkou, pomůžu si zadní. Tady o sobe dá znát zlehka abs. Na můj vkus moc brzo. Po chvilce si uvědomuji, že neregistruju na sobě odpor vzduchu, jak jsem byl zvyklí z nahače. Ještě pár zatáček a vracím se zpět. Tlumiče krásně pobírají nerovnosti asfaltu. Na tohle si rychle zvyknu. Myslím, že i moje drahá polovička

Hledal jsem něco víc cestovního. Něco na čem ve dvouch zvládnem větší porci km bez problému. I se spolujezdcem si jízdu užívám. Cestování zpřijemňuje sada hliníkových kufru trax od firmy sw. Spolujezdec využije toho, že se může opřít a já nemusím tolik myslet na to, jak moc za to můžu vzít aby se mi neodporoučel. Spotřeba ve dvouch s práznými kufry výletním tempem kopci byla po ujetí 150km 5,1l/100km. Sám na dálnici s kuframa mód spěchám 6-6,5l/100km. Od 140km/h už o sobě nechají kufry znát. I tak se da pokořit hranice 210km/h. Při vysokých rychlostech je ale jízda s kufry nepříjemná a s motorkou to dost cloumá. To už se ale o cestování nedá moc hovořit. Bez kufrů i díky silničnímu vzorku a velkému krouťáku budete ztíhat sportovněji laděným strojům. Hlavně je to ale přijemný stroj určený k pohodovému cestování, který nevyvede z míry ani stav našich silnic. Vše ostatní je bonus

Z85 napsal 10.12.14 v 14:33

Dík

Jenik789
Jenik789 napsal 31.10.14 v 09:24

Dobry vyber

www.supertenere.cz/forum

Z85 napsal 07.08.14 v 19:46

Tak první dobrodružství za náma. Stelvio je pěkný. Zatácka za zatáčkou. Úsek z Bormia je zábavnější. Druhá strana je fakt ve stráni, takže utažený vracáky kde je potřeba řadit za 1.Cesta zpět rakouskem kolem jezer okreskama. Krasná krajina, perfektní zatačky-prostě pěkný svezení. Těším se na další delší trasu.

Z85 napsal 19.07.14 v 15:41

Díky chlapi.V úterý vyražíme na 3denní vyjížďku na Passo Stelvio.To bude zatím takový můj první větší cestovatelský počin.

Petr_TA
Petr_TA napsal 18.07.14 v 20:07 10b.

Dobrá volba
Až nastane ten správný čas na výměnu tak jdu do ní
10b