Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník friday
Vloženo 14.4.2014
Aktualizováno 14.4.2014

Když jsem ji viděl v tátově garáži, unavenou a slabou, řekl jsem si, že by si zasloužila se ještě trochu provětrat. Oslnila mě, ty její ladné křivky.

První dojmy - 1. jízdu jsem měl na svůj svátek 13.4.2014, bylo to super, sedět na něčem, co vím, že jsem si sám opravil. Byla to ještě jízda na černo, ale vyzkoušet jsem to musel, než jsem s ní šel na technickou.

Motorku bych doporučil pro - Kdo si rád opravuje motorky a má čas se pořád v něčem šťourat.

Doplňky na motorce - Jediné co na motorce není originál je sportovní přední blatník a řidítka s hrazdičkou.

Nikdy jsem na motorkách nejezdil a neměl jsem k nim žádný vztah. Potom, co jsem si udělal řidičák v říjnu 2012 jsem se rozhodl tátovu motorku opravit. Když jsem ji 1.10.2013 odvezl ke mně do sklepa, abych ji mohl opravovat, nevěřil jsem, že to dokážu. Všechno rozdělat, vyčistit, promazat, dokoupit, odstranit a zase složit. Nechat v původním stavu, zachovat patinu. Byla radost pročítat si staré příručky a porozumět každé součástce. Čím více času jsem na ní trávil dole ve sklepě, tím více jsem jí začal rozumět. Byla to dlouhá zima strávená ve sklepě, ale těšilo mě to. Všechno jsem se dočetl z manuálů a knihy oprav. Jediné co jsem nerozebíral byl motor, jinak asi všechno, elektrika, světla, pneumatiky, brzdy, válec, sedlo a karburátor. Po půl roce jsem ji opět vytáhl ven a byl jsem přesvědčený, že všechno je vyčištěné, opravené a nastavené tak, aby to fungovalo a bylo pojízdné. Dne 13.4.20114 jsem se s ní poprvé projel. Bylo to perfektní, slyšet ten zvuk, ten pocit, byl jsem šťastný jako malý kluk. Sám jsem ji složil a dokázal jsem ji jak se říká českýma šikovnýma ručičkama dát zase do kupy. Snad mě nikde nenechá a budeme spolu pomalinku jezdit po českých krajích a reprezentovat českou kvalitní výrobu.

Dolin
Dolin napsal 07.05.14 v 09:48 10b.

Jo taky ji mám, jen mě zlobí zapalko,...