BMW K 1300 R (2013)

Vlastník branko69
Vloženo 12.3.2014
Aktualizováno 2.5.2022

Naprosta bomba! Když jsem ji mel pod zadkem poprve, a zkusil zabrat za plyn, radit nahoru bez spojky bez ubrani plynu s asistentem, bylo rozhodnuto - neexistuje jina motorka, kterou bych chtel! Trvalo cele 3 roky, nez jsem mel moznost stat se jejim panem.

Motorka koupena od FIRMA:Invelt (Praha 5-Stodůlky) - Supr. Individualni pristup, nema chybu.

První dojmy - Pro mne velka zmena - z chopperu po nejakych 15-ti letech na tento super-sport-nahac. Vse bylo jinak, ale vse je dokonale. Prvni nezvyk nohy - ruce - teziste - jsem si musel zvykat velmi kratce, ale dnes kdyz na ni sedim, mam pocit, ze jsem na ni sedel denne uz pred 10-ti lety. Na premiru vykonu si vsak zvyknete hned.

Motorku bych doporučil pro - Zkuseny jezdec.

Doplňky na motorce - zatim jen Tankvak - originál od BMW - naprostá spokojenost.

03/2016 - kupuji si nový tlumič výfuku, vybírám MIVV, kdy důvodem NE dát Akrapovičovi je nejen cena, ale řekl bych že i přemrštěný marketing značky. Navíc nekonformnost je mi nejbližší. Všichni na BMW kupují Akrapy, možná si myslí, že čím dražší - tím lepší. Ale proč ne jinou značku? Zvuk perfektní, změnu výkonu neregistruji. Má vyjmutelnou vložku, ještě ani nebyl čas slyšet zvuk bez ní, ale to by mě sousedi asi neměli rádi, jezdím denně na ní do práce.

05/2016 - kupuji krátké CNC páčky, titan elox, barevně se hodí k rámu, lámací, se seřizováním. Ty originály se mi pořád nelíbili, ale trvalo 3 roky než jsem se k dostal k tomu, abych je vyměnil. Opět velká spokojenost, i pocitově na prsty mnohem lepší, no a to seřízení je opravdu supr, konečně přesná poloha na ruku, prsty, jednoduše klape to, jako když máte ke své velikosti správně velikou holku )

Jak jsem napsal v uvodu, byla to bomba. Premyslel jsem o zmene uz nejakych mozna 5 let zpatky. Rikal jsem si, ze mne ty choppery uz nejak nebavi, ze je to porad stejny, a ze to chce zasadni zmenu. Na prvnim miste jsem vybiral typ motorky - Nahac byl pro mne nejzajimavejsi. Pak znacku - dospel jsem k BMW, bylo to hlavne kvuli technice, spolehlivosti, a samo ze vzhledu. Trochu mi vadilo, ze na BMW (ale vlastne jen na GS) jezdi snad uplne kazdy, ale nakonec jsem zjistil ze techto stroju u nas zase neni tolik, a mam rad zvlastni veci. A to tato motorka je. Tezko popsat pocity, musite si to zkusit. Ale garantuji Vam, kdyz si tuto masinu zkusite, nic jine v zivote uz nebudete chtit! Pozor, je to zavislost
Po par dnech jsem mel pocit, ze jsem s ni naprosto srostly, predesle moje stroje jsem si musel "ochocovat" dele, snad jen prvni ne.
Na zaver jen velmi kratke shrnuti, pozitivnich hodnoceni na tomto webu na konto teto masiny najdete spoustu: "KAZDA JIZDA na K1300R JE VELKYM ZAZITKEM".

Mrknete na recenzi kolegy: http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=66378
je maximalne vystizna, nema smysl se opakovat. Mozna jen to, ze od doby kdy ji kupoval on, jsou nektere veci odladenejsi. Napr. spotrebu oleje vubec nepozoruji. Za prvni sezonu jsem najel cca 2.400 km, 50:50 Praha : ven, a nic.

branko69
branko69 napsal 24.07.14 v 16:23

... ano, každá jízda je zážitkem, opravdu super!

shadepirat
shadepirat napsal 24.07.14 v 10:53 10b.

Vypadá jako super motorka. :)

branko69
branko69 napsal 13.03.14 v 22:30

Děkuji
četl jsem, a neni co dodat ... ano, je to nejlepší stroj!

SpikeMT
SpikeMT napsal 13.03.14 v 22:02 10b.

SpikeMT
SpikeMT napsal 13.03.14 v 22:01

Tak gratuluju chlape k pořízení toho nejlepšího! A díky že jsi zminil moji recenzi. A olej uz to taky nebasti ... ale servis tam zacal davat 10W-50, výrobce prý změnil doporučení