Honda CBR 1100XX Blackbird (1996)

Vlastník Joshua.VFR
Vloženo 15.2.2014
Aktualizováno 12.1.2016

Vloženo: 03.09.2023, Uskutečněno: 14.08.2023, Stav tachometru: 88643 km, Zhlédnuto: 43x, Firma: 4XMotion , Bod zájmu: 4XMotion

Odložím si zde hlavně pro sebe další zápis do deníku, týkající se letošní kontroly a servisu BB před moji plánovanou účastí na MaXXimum.cz srazu pacientů v Rapotíně v moto penzionu "U Řízků". Na základě doporučení jsem se objednal do 4XMotion k p. Turkovi na 14.08.2023. Motorku jsem přistavil v odpoledních hodinách po práci, sepsali jsme zakázkový list s výčtem servisních úkonů a dohodli se na tom, že pokud se objeví cokoli nad rámec domluvené kontroly, servisu, že mi budou volat. Rozsah domluvených prací byl následující:
1. výměna oleje po 6.605 km (která naposledy proběhla 31.03.2019 v 82.038 km)
v servisu pracují pouze s MOTUL 5100 10W40, tzn. změna z do teď používaného motorového oleje Castrol Power 1 4T 10W-40, čas ukáže jestli bude klouzat spojka nebo ne, dlouhodobé recenze jsou veskrze pozitivní) -> použito 3,9 litrů
2. výměna olejového filtru HIFLO FILTRO HF303RC
3. kontrola papírového vzduchového filtru HIFLO HFA1910, stav OK
4. kontrola stávající chladící kapaliny Castrol Radicool Premix (červená), stav OK, nebylo zapotřebí měnit ani doplňovat
5. kontrola brzdového systému (dual):
5.1 - měření tloušťky orig. kotoučů (4,5mm) OK
5.2 - rozebrání, vyčistění a kontrola brzdových třmenů, brzdové obložení EBC typ FA261HH stále v toleranci, výměna opět není nutná
5.3 - vizuální kontrola orig. brzdových hadic a diskuze na téma výměny za oplétané pancéřky - výsledek, byl jsem přesvědčen p. Turkem, že zde investice ještě není nutná a bude tedy jen měnit brzdovku (BB má dual brzdy a není to úplně snadné odvzdušnit bez řádného vybavení, proto se do brzd zásadně nehrabu a nechávám TO na zkušenějších)
5.4 výměna brzdové kapaliny MOTUL Dot 4 (brzdové i spojkové)
6. změření ventilových vůlí
12. kontrola ložisek v krku řízení, stav OK

Cena za použité díly: 1819.09,- Kč s DPH
Cena za mechanickou práci: 8 hodin á 834.90,- Kč s DPH
Celkem uhrazeno v hotovosti: 8498,- Kč s DPH

Motorku jsem si dle dohody vyzvedl tento pátek 1.9.2023.
Na servis jsem nespěchal, protože ji potřebuji až na zmiňovaný BB sraz tento měsíc.

• Podzimní sraz MaXXimum.cz Rapotín "Moto Penzion U Řízků

V pátek dovolená, tak hurá do sedla BB a v 9:24 odlet ze Lhoty u Kladna směr Rapotín okres Šumperk (na budíku 88743km ujeto +44 km od posledního tankování do plna). Cestou tankováno 2x. Poprvé, když začalo svítit hladové/cestovani/?act=poi&did=3858

Typ: Sraz
    Vloženo: 20.09.2023
    Uskutečněno: 15.09.2023
    POI: Moto Penzi
  • rozbalení & montáž doplňků zn. Quad Lock

Montáž Quad Lock Tlumiče vibrací & Voděodolné bezdrátové dobíjecí hlavice proběhla během pár minut bez potíží, pouze za použití přiloženého imbus klíče. Trochu jsem se pral následně s tím telefon z držáku sundat, celá be/cestovani/?act=poi&did=3858

Vloženo: 07.09.2023
    Uskutečněno: 05.09.2023
  • moto doplňky zn. Quad Lock

Již nějakou tu dobu používám na BB jako držák telefonu řešení od firmy Quad Lock v kombinaci s uchycením přes zn. RAM Mounts do krku řízení. *Novinkou pro motorky jsou u Quad Locku teď dva produkty a to: 1.) 469,/cestovani/?act=poi&did=3847

Typ: Koupě
    Vloženo: 04.09.2023