Honda CB 500 (1995)

Vlastník Jackun
Vloženo 18.10.2013
Aktualizováno 18.5.2014

Výborná motorka na přestup po stopětadváce. Je zavřená na 25 kW, takže lze řídit už od 18, jak se skupinou A s omezením do 25kW, tak i novou A2.

První dojmy - Super tah, oproti cbrku ve stopětadvacítce je to ukrutný rozdíl. Motor se taky točí úplně v jiných otáčkách, takže je to hodně odlišné. Bohužel i spotřeba je velmi odlišná :D. Ale je to zase o něčem jiném, lepším! takže za to to určitě stojí:). Po 2 týdnech, co jí mám se mi stala už nehoda, kdy mi paní nedala přednost a já motorku pustil pod zaparkované auto.

Výborná motorka. Jenom má oproti cbrku, kde byl kuchlý výfuk, úplně jiný zvuk, takže je určitě v plánu nějáký laďáček, protože to k otmu prostě patří:)). Docela si nesedím se zadní bubnovou brzdou, nevím jestli je špatně seštelovaná, ale brzdí úplně na ho**o. V zimě si s tím budu hrát..

16.10. 15:20
Se mi stala nehoda. Já odjížděl od školy (Slovanské náměstí>obrovský kruháč) jel jsem dolů, tedy po hlavní, ujel jsem 20 metrů. stačil jsem akorát dát sitič dolů a ani nevím, jestli jsem zařadil i dvojku a paní v autě mi v jela z prava do cesty. Takže jsem chňápl na brzdy a naklonil se doleva, abych se jí nepotkal s kufrem. V tu chvíli mi předek podjel a už jsem se klouzal. Motorka se zapasovala pod zaparkované auto a já se myslím při skluzu jednou otočil. Následovala ryhlá, policie,.. a čekám až se to vyřeší, paní totiž přibrzdila, zeptala se, jestli jsem ok a odjela. Naštěstí hromada světků okolo,..

Motorka je asi na odpis a opravovat jí nejspíš nebudu. Ohlý vidle, pohnutý brýle, teše chladič, nádrž praskla a vytekla (skoro plná) řídítka směřuji nahoru, urvaný páčky, přepínače, dodřený světlo, prasklý plexy, odřenej bok motoru a asi i vyzkratovaný alternátor, protože je víko celý dopálený,.. no prostě je toho dost...

A toto je můj sen, co bych s ní chtěl udělat. Kapoty z CBR 600F3 :).