Honda NTV 650 Revere (1989)

Vlastník klaca
Vloženo 20.9.2013
Aktualizováno 2.10.2013

Koupená jako motorka na každodenní bezproblémový ježdění a to zatim plní do puntíku.

První dojmy - Když jsem si v roce 1990 vybíral v prvním motorrad katalogu motorku co si jednou koupím, Reverka vetšinou neprošla kvalifikací - zdála sem mi málo atraktivní a nedostatečně výkonná. Teď uznávám že to byla chyba, jezdí se na ní dobře snad jen s výhradou že při delších cestách je znát že ergonomie je dělaná spíš na menší postavy.

Na tuhle motorku jsem narazil vysloveně náhodou a koupil ji jako dočasnou náhradu, abych měl na čem jezdit než pořešim problém s druhou motorkou. Bylo na ni vidět že už delší dobu stála a zřejmě to nebylo vždy jen v garáži. Nicméně po obvyklým počátečním servisu (olej, svíčky,destičky, baterie, vyčištění karburátorů) se ukázalo že je na svůj věk ve velice dobrý kondici. Motor chytá na cvaknutí a vůbec všechno funguje jak má - prostě honda. Měl sem obavy v vibrací z dvouválce ale nějak se žádný podstatný nekonají. Co se týká jízdních vlastností - pokud berete motorku takovou jaká je (stáří, výkon motoru apod) užijete si fajn svezení, hlavně na zatáčkovitých silnicích se slušným povrchem. Nerovnosti , hlavně podélný, dělají řízení nervozním ale nic tragickýho. Potěšující je nízká spotřeba a náklady na údržbu.
Zkušenosti po sezóně - od května jsem na ní najezdil něco málo přes 3000km, což možná není až tak moc, ale kromě jednoho delšího (600 km za den) a několika kratších výletů slouží hlavně na dojíždění do práce. Prakticky každodenní provoz potvrdil ověřený fakta o tomhle typu - nízká spotřeba a prakticky bezůdržbovej provoz. Bohužel, kamarád se kterým jsem měl dohodnutý garážování přes zimu prodává garáž, takže pokud se mi to nějak nepodaří vyřešit, budu ji muset prodat.

nekarlos
nekarlos napsal 20.09.13 v 16:26 10b.

nezklame tě.. 10.b

Milan1963
Milan1963 napsal 20.09.13 v 15:17

Na svůj věk hodně zachovalá. Užívej si ji.