Jawa 250/353 Kývačka (1948)

Vlastník Ondra353
Vloženo 3.7.2013
Aktualizováno 3.7.2013

250/353 kývačka - můj sen zrenovovat si veterána

První dojmy - Moje první dojmy když sem si ji koupil byly že na ní bude hromada práce, aby vypadala tak jak chci.Strávil sem s kámošem v garáži půlku zimy ale stálo to za to. Určitě by spousta fajnšmekrů našla hodně nedostatků ale já sem to bral spíš jako první pořádnou zkušenost s renovací (každej se to musí na něčem naučit).

První dojem z jízdy byl až překvapivě příjemný (předem musím podotknout že první jízdě předcházelo asi 50 pokusných kde jsme vychytávali mouchy). Po první jízdě jsem pochopil lidový název "Kývačka" - po projetí jakékoliv nerovnosti se člověk houpal dalších 50 metrů než dojel k další díře. Motorka byla fakt stavěná na české silnice - přední vidlice měla zdvih jak nějaká kroska. A když si člověk přimyslí zvuk z rybin a pomalé líné zrychlování - paráda. Bohužel v době renovace jsem nebyl až tak moc při penězích (ne že bych teď byl) a vzhledem k tomu že jsem ji koupil jako vrak bez dokladů - po renovaci mě už nezbyly peníze na udělání dokladů. Tak sem ji s těžkým srdcem těžce pod cenou co sem do ni vrazil musel poslat dál do světa. Pokud tento článek čte majitel (pozná fotky) ať se mi prosím ozve - zajímal by mě další osud této motorky.

fidlimydli
fidlimydli napsal 30.10.13 v 22:27

Ahoj, ten rok máš špatně. Kývačka byla představena r. 1953 a podle osazení bude tohle rozmezí 1956 - 57