Honda VFR 1200F (2010)

Vlastník Milošek38
Vloženo 23.6.2013
Aktualizováno 27.2.2017

Po 5 letech na SV 650 (2008-2013) přišel čas na změnu a rozhodl jsem se pro Hondu VFR 1200 F.

První dojmy - Měl jsem trochu obavy z velikosti a váhy motorky i z těch koní co má schované pod kapotou přece jenom není to SVčko které je lehounké a dobře ovladatelné a i poměrně spořivé.

Ale i přes mírné obavy z velkého výkonového skoku jsem si udělal radost a koupil si motorku která se mě jediná z velkého výběru všech značek líbila a to HONDA VFR 1200F zaujala mě svým vzhledem i kapotami a hlavně je tam kardan protože po pěti letech mazání řetězu příjemná změna.Další velká změna je přechod z 2V na 4V protože mě dvouvál opravdu moc bavil, motorku mám chvíli tak na velké závěry je hodně brzo ale myslím že si budeme spolu rozumět .

Uplynuly dvě sezony 2013/14 co už jezdím na VFRu a konečně můžu k té motorce něco napsat ta minulá sezona byla taková seznamovací kdy jsme se motorka a já navzájem poznávali takže to ježdění tomu odpovídalo ale ta letošní už byla o něčem jiném už vím co od hondičky čekat a tak jsme si ty jízdy krásně užívaly.Ano VFR je velká a těžká motorka takže manipulace na místě vyžaduje 100 % soustředění ale jak se rozjedete tak je to paráda i když po městě v koloně a mezi auty to opět vyžaduje opatrnost ale jakmile vypadnete z města váha motorky je ta tam a jízdu si jen užívám . Teď jsem rád že jsem loni našel odvahu a vybral si právě VFR 1200 F protože si myslím že je to naprosto skvělá motorka, nejvíc mě fascinuje ten její výkon to je něco užasnýho je jí absolutně jedno jestli jedu sám nebo ve dvou a naložený jede uplně stejně úžasně.Při přesunech na dálnicích je i ve vysokých rychlostech naprosto klidná a stabilní a nejvíc nás baví dlouhé otevřené zatáčky . Moje spotřeba VFR je po Praze strašná ale jak vyjedeme ven tak je okolo 6,5 litru což na 1200 není špatný samořejmě umíme jet i za míň ale to už je courání .Za ty dvě sezony jsem si ji trošku upravil (zadní blatníček,přední blatníček,tmavé plexi puig,koncovka výfuku DAM,sedlo od DDT,tuning páčky) vše je na fotkách a teď je to naprosto dokonalá motorka, výfuk DAM pro to že origo koncovka měla hrozný zvuk jako skůtr tak proto, teď zvuk nááádherný a sedlo klouzalo a bolel mě zadek. Teď mám upravené sedlo takže už se těším na novou sezonu.
Na závěr řeknu že Honda VFR 1200 F je skvělá a můžu ji jen doporučit .

Samíc
Samíc napsal 20.05.18 v 17:39 10b.

Moc pěkná, ta bílá jí asi sluší nejvíc. Škoda, že už jí Honda nenabízí. Dneska jsme tě dvakrát potkali, nejdřív v Milevsku na Benzině a potom asi na objížce mezi Krumlovem a Vyšákem. Fakt pěkná mašina.

BeeGee
BeeGee napsal 14.05.17 v 09:13 10b.

ta barva je super

Clint
Clint napsal 16.02.16 v 20:54 10b.

Dávám jasných deset, design této mašiny mě uchvátil, je jednoduchý a nadčasový. Bílá jí sluší, stejně jako červená

wsbk
wsbk napsal 23.12.15 v 11:34 10b.

Milošek38
Milošek38 napsal 31.08.15 v 17:15

27.8.2015 v 18:21 krásné kulatiny 30000 km .