Yamaha TDR 125 (1996)

Vlastník Kraegar
Vloženo 4.3.2013
Aktualizováno 17.5.2013

Měsíc první - Nová naděje

Vloženo: 17.05.2013, Uskutečněno: 17.05.2013, Stav tachometru: 512620 km, Zhlédnuto: 14x

Tak už ji mám pár tejdnů. Je načase sesumírovat, co se s včelkou událo...

Po koupi byla zprasená jako blázen. Ostatně nemůžu si stěžovat, byla za hubičku . Bylo potřeba, abych s ní dojel 120 kilometrů ještě za sněhu ve tmě domů za doprovodu auta (kdyby něco). Pán ji poskládal na dojetí, ale tak blbě, že jsem se na další den až zhrozil. Plastové víko přívěry bylo úplně naopak, takže po dojetí domů už bylo prasklé i vrchní víko, motorka jednou otevřela, jednou ne, protože servo motorek drhnul.

Výfuk byl tak ucpaný, že byla ráda, že jede 90, startér nefungoval, levej zadní blinkr blbnul, baterka byla v trapu, plasty naprasknutý (takže v autě) a pán ještě zapomněl na propojení přepadů z chladiče do plastové nádobky, takže jsem po cestě dolejval. Nemám mu to za zlé, prodával to po synovi, který se odstěhoval, ale byl to adrenalin.

Práce asi na dva tejdny, před pár dny se konečně podařilo dodělat i špatný jehlový ventil v karburátoru, který pořád uchcával (kapitola sama o sobě, když mi pěkný kus cesty od domova najednou vyčůrala celá nádrž při jízdě).

Po zkompletování motorka jela jak má, přítelkyně si ji zamilovala, kamarád se nechal zlákat taky na motorku, výlety, jízdy do práce bez škobrtnutí, při jízdě v jednom se mi podařilo vymáčknout 138km/h, ale to byl jen pokus, nejsem jeden z těch 16letých joudů (Né že bych chtěl urážet tuhle věkovou kategorii. Každý v tomhle věku idiot není), kteří sednou na otevřenou včelu a smaží to konstantně v 11 tisících. Do papírů na neomezenou už mi moc nechybí.

No a zrovna včera při noční jízdě (16.5. 2013) mi zhasla veškerá elektronika, takže za opětovného doprovodu kolegy motorkáře jsem dodrncal domů po tmě a modlil se, aby alespoň cirkulovala voda a já to neodvařil. Motorka právě stojí v garáži a s pomocí nadšené přítelkyně a soucitných kolegů se jde dělat elektrika.

Hodně zdaru kolegové =)

Kuba402 (0) napsal 03.02.2014 v 08:39

TDR má nádrž na 11 litrů vleze se tam tak 10,5 :)

bucek123 (0) napsal 03.07.2013 v 17:42

zdravim na kolik má tdr nádrž nikde jsem to nenašel díky :)