Honda NC 700X (2012)

Vlastník Gremlinhb
Vloženo 17.1.2013
Aktualizováno 9.6.2013

Je to plná verze s ABS a fantastickou DCT (dvouspojkovou převodovkou).Jestli mi bude dlouhodobě sedět, tak po pár letech možná přejdu na VFR1200F nebo crosstourer samozřejmě s DCT. nebo novinka CTX700 (na což se těším až uvidím na živo

Motorka koupena od FIRMA:Autocentrum Jan Šmucler (Plzeň 3-V - Krásný salon.

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
Kawasaki ER 6F: důvod neuveden
Honda Crosstourer: důvod neuveden

První dojmy - Tak první cesta po dvoře byla trochu nejistá protože jsem nevěděl co čekat. Ale po pár metrech prostě úžasné, nemám sice kromě hondy cbf250 a cbf500 z autoškoly s čím porovnávat ale je znát vyvážení váha 230kg jako by nebyla :-D Když jsem si dal projíždku po městě no nádherný tah prvnch pár zatáček jsem se zžíval s plynem.. ale pak no přesně to co jsem si představoval.. když jsem vyrazil za město do klikatých silnic kolem HB. no regovala nádherně jediné - které je asi u každého že otočit se je bohužel problém :-( ale tka se otočim na dvakrát protože dokonalé těžiště to ulehčí:-D už se moc těším na aspon 15 stupnu protože i když je vcelku slušná ochrana před větrem tak zima zima zima :-D

Doplňky na motorce - Cestovn Plexi Puig, padaci rám Motech, zadní přední blatník , zadní brašna motech jetpack, kryty rukojetí motech kobra,

Tak začalo to 05/2012 kdy jsem si řekl .. hele co elektrický skutr... tak koukám koukám to je na prd 80km ba nabití .. ještě si pár desítek let počkám... tak skutr 50ccm ale když příští rok je k B 125ccm ? No tak jsem koupil čínu. Ale pak to šlo rychle .. cestování mě začalo bavit a pak jsem přidával nárok .. 09/2012 jsem si dodělal papíry na velkou motorku. Ale u BMW 1200GS jsem se zastavil a vrátil zpet do reality .. a hledla nejlepší univerzální motorku do začátků. a NC700x bylo jediné co prošlo.

PROČ DCT?
Není to lenost že nechci řadit. Spíš mě to opravdu zaujalo. Přečetl jsem vše co se o tom kde psalo a tak jsem se rozhodl že do to ho půjdu.

A po pár desítkách Km?
Vše co se píše je pravda je to chytré tiché plynulé i když určitě u hondy dokáží dotáhnout to ještě do větší dokonalosti

Tak mám najeto 1300km po garančce v Kolíně.
vyzkoušel jsem si již pár lehkých offroad výletů, a musím říct že je to prostě crossover

DCT v horším terénu funguje bezvadně je nutné mít mod S a pokud se jede do 50km/hod, jízda ve stupačkách. super

Tak skoro 4000km, spotřeba 3,7/100, a hromada srandy.

veNCa700x
veNCa700x napsal 08.05.13 v 17:29 10b.

CizekOndras
CizekOndras napsal 28.04.13 v 17:07 10b.

Krásná mašina, také jsem uvažoval o verzi s DCT, ale nakonec jsem vybral bez, tak snad nebudu litovat. Přeji mnoho pohodových km !

Alesko
Alesko napsal 06.04.13 v 16:29 10b.

Za mna jednoznacne 10 bodov ,s prianim vela stasnych km. Ja mam tu istu len manualne riadenie. Pre mna vynikajuca.

Rajce2
Rajce2 napsal 04.02.13 v 07:45 10b.

pěkná, ještě jsem tu červenou naživo neviděl, ačkoliv jich je tady na motorkářích poměrně dost. Až uděláš nějaký ty testy s DCT (a motorkou celkově), tak dej prosím prosím vědět, fakt mě ta máša zajímá :)

prk
prk napsal 21.01.13 v 20:53 10b.

Gratuluji! Rozhodl jsem se stějně akorát s manuální převodovkou. Červená vypadá moc dobře! Vzhledem k tomu, že mám dvě auta a obě červená volil jsem bílou, aby byla nějaká změna