Yamaha TDM 900 (2009)

Vlastník TondaZ
Vloženo 3.1.2013
Aktualizováno 21.10.2023

Vloženo: 14.11.2013, Uskutečněno: 14.11.2013, Zhlédnuto: 14x

Na moto TA jsem pořídil tašky (dobrá cena), chtěl jsem trochu cestovat, jejich využití cca 1x za rok. Projel jsem s nimi za dvě sezóny CH, Fr, I. Jednalo se každodenní přesuny za každého počasí (naštěstí převážně hezkého). Podle mé skušenosti jsou vhodné pro přesun z bodu A do bodu B a tam týden zůstat. Sundávání není reálné (alespoň u mne, sundat case, jeden popruh přes sedlo dva po sedlem, přichyceno k podpěrám, aby se to při náklonu moto nekymácelo) za deště nepříjemné. Na bočním stojanu to krásně z levé tašky při otevření vypadává. Pokud si dáte na tašky pláštěnku, chrání tašku pouze zvenčí. Zadní kolo do ni hází vodu, protože je přetažena přes spodní hranu tašky a udělá to krásný bazén (opravdu je pláštěnka nepromokavá), vše co je na dně tašky je mokré. Prozíravě jsem měl věci ještě v igeliťákách. Na TDM jsem pořídil kufry Givi s děleným víkem. Není nutné slézat z moto, stačí otevřít vrchní víko, proleze jím i 1,5 litrovka v termo obalu, kompakt foťák. Měl jsem trochu obavu o zatékání, ale prošli na balkáně zatěžkávací zkouškou a OK. Jednoduchá manipulace, za deště odnést pod střechu a obsah je suchý, nic se z něj nesype. Case V 46 nemá krytku na zámek. Za deště voda, bláto, vše to krásně lítá do zámku. Honda kufr na TA mi držel opravdu pevně, tenhle se na plotně SW-motech vrtí. Samozřejmě se to dá s taškami přežít a dojmy z výletu to určitě nepokazí, ale komfort s kufry je zřejmý. Když motku položíte (jdete fotit a zapomenete dát dolů stojan, když to zjistíte, už ji neudržíte) na tašku, žádná škoda nevznikne (ověřeno), u kufru by to bylo asi horší (nevyskoušel). Třeba tato moje úvaha někomu pomůže při rozhodování, co koupit. Pokud bych byl více do endura, tak bych ale sáhl po hliníku, přeci jen jsou tyto kufry odolnější, na TDM mi připadlo jako pěst na oko a navíc se na nespevněný povrch vydám pouze vyjímečně (nocleh v olivovém háji atd...)

• Španělsko 2015

Po Balkáně přišla řada na další kus světa. Sever Španělska se spoustou krásných cest a vcelku malým provozem. Spousta zatáček, pasů, NP. Kvůli počasí se muselo občas improvozovat, ale celkově hodnotím výlet jako povedený

Typ: Dovolená
    Vloženo: 23.06.2015
    Uskutečněno: 28.05.2015
  • MT jako navigace

Na letošní cestu do Řecka jsem pořídil držák na MT, abych ho mohl využít jako navigaci. MT nokia 500 je 3" prcek, ale mapové podklady v režimu off line dobré. Je to za pár peněz, ale má své limity v použití. Dotykovka ne

Vloženo: 21.11.2014
    Uskutečněno: 21.11.2014
  • Balkán podruhé

Po loňské cestě BIH a MNE jsme letos popojeli ještě o kousek dál. Cesta vedla dále do Albánie, Řecka a domů přes Makedonii a Srbsko. Cesta trvala 15 dní, najeto cca 5000 km.

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.07.2014