Jawa 150/352 (1955)

Vlastník Peťan88
Vloženo 2.1.2013
Aktualizováno 28.8.2015

Renovace začala v srpnu 2010 a dokončil jsem ji přesně po 5ti letech.

Motorka koupena od Dostal jsem ji od dědy.

První dojmy - Když jsem ji poprvé uviděl, netušil jsem ani co je to za značku. Na obrázcích je vidět, že to byla pouze holá kostra s nádrží na kolech :) Zeptal jsem se dědy, jestli ji můžu spravit a už jsem měl jasno, jak budu trávit letní prázdniny.

Renovace začala o prázdninách 2010. Jezdil na ní můj táta do svých 14 let, od této doby nejela (33 let).
Zbytek plechařiny (aspoň většinu) jsem nalezl ve stodole. Něco jsem musel dokoupit, takže motorka je celkem asi ze 4 kusů :D.
Vím, že je zde mnoho nedostatků: pár odlišných dílů (maska, světlo, přední blatník asi z velké kývačky), chybí chromy (nádrž, tlumiče, bubny, kolena výfuků, klakson, řidítka - původní, pouze poniklovaná). Prostě chtěl jsem ten vrak oživit v rámci svých finančních možností a tak se stalo. Pro mě je to prostě krása.
Zatím jsem ji složil a ještě nestartoval, takže mě ještě čeká seřizování a nevím, zda všechno perfektně funguje, ale to už bude po tom všem jen taková "drobnost" :D .

foksi25
foksi25 napsal 02.02.15 v 21:19

Tak to je kusisko roboty.

danny3716
danny3716 napsal 03.08.14 v 20:30 10b.

To je nádhera

Jardas444
Jardas444 napsal 29.08.13 v 19:35 10b.

Moc hezká práce a velké uznání chlape .Můžeš být na sebe pyšný co jsi ve svém věku dokázal .Přeji hodně úspěchů v další práci a už jsem na ní moc zvědavej až bude hotová.Jasných 10b.

Dolin
Dolin napsal 03.01.13 v 22:46 10b.

Krása. jedinou výhradu lze mít k hornímu dílu masky. Pro 150/352 má být se štelovacím šroubkem paraboly. Škoda!

10b

MasterX
MasterX napsal 03.01.13 v 19:31 10b.

Hezky ses do toho pustil, máš moje uznání. A samozřejmě hezká 150! Až na ní jednou vyjedeš, budeš se smát od ucha k uchu a budeš vědět, že ta práce stála za to, to mi věř

10 bodů a hodně štěstí, ještě máš nějakou práci před sebou.

ale jak píše caue - na tý jedný fotce ten rám vypadá zkříženej. Možná jen zkresluje foťák, každopádně lepší všechno zkontrolovat, než to celý poskládat a pak zjistit že celá motorka je dozatáčky