Ducati 848 (2010)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 26.8.2012
Aktualizováno 7.3.2018

Vloženo: 30.08.2017, Uskutečněno: 30.08.2017, Stav tachometru: 18503 km, Zhlédnuto: 38x

Dnes jsem si vzal v práci půl dne dovolené a vyrazil provětrat Ducatku po okolí, využít nádherného pozdně letního slunečného dne. Popravdě jel jsem se do Mladé Boleslavi podívat na sportovně-cestovní motorky a to Kawasaki Z 1000 SX a Hondu VFR 800 F . Pořád si pohrávám s myšlenkou prodeje mích strojů a koupě nového stroje s univerzálnějším zaměřením na cestování. První Kawasaki, je pěkná, možnost montáže kufrů supr, ale připadala mi tak nějak buclatá. Oproti tomu Honda velmi pěkné zpracování, dizajnově pecka, opět fantastická možnost montáže kufrů, krásný zvuk, ale vysoká váha a nízký výkon motoru. Chlapík v prodejně se na mě díval a mumlal něco o tom, že jako moje 848 to určo nepojede a že k nim Ducatisti moc nejezdí . Nakonec jsem se rád vracel za řidítka mé 848. Nemůžu si pomoc, je sice silně nepohodlná, tvrdá, bolí ruce a zápěstí, ale jede božsky . No ty vytypované motorky mě moc nenadchly, nebo to Ducatka jasně přebila svým jízdním projevem. Ještě jsem zabrousil do Rosso Moto, a znovu jsem si prohlížel to nové SS na Ohlinsech v červené barvě. Nevím, jak to ti Italové dělají, na živo je nádherná, je použitelnější než 848 a téměř stejně jezdí. Byla to předváděčka z Itálie, najeto 3600 km, stav A1 +, cena 319 000,- Kč což je také pozitivní. No nebudu zatím blbnout a nic měnit. Ale bůhví, co bude přes zimu, až mi bude hrabat.

Petta (377) napsal 31.08.2017 v 08:42

Zdravicko pane. Predelat na hydrauliku nebude problem.. Ja uz tento krok mam za sebou a Turismo se 110 konmi na silnice bohate staci. Ve dvou s kuframa jsme si to uzili v Dolomitech naramne. Skoda jen, ze na SS delaji tak male kufry. Ale tusim, ze ti to pres zimu neda a budes vymyslet..

Figi25 (59) napsal 31.08.2017 v 07:54

To VFR by chtělo vyzkoušet, 4 válec do V dává nadějí, že by to vůbec nemuselo byt marné. Kdyby ještě tam byl laďák tak není co řešit. Byl bych hodně zvědavy jaké to je. Samozřejmě charakter Ducati je jen jeden

DejvGSR (52) napsal 31.08.2017 v 06:12

Ahoj Figi, to máš asi pravdu.Musím však uznat, že to VFR je opravdu moc pěkně udělané, a že bude asi i hooodně dlouho fungovat. I systém kufrů, supr. Ale asi tam nebude ten vau efekt, jako když otočím plynem u Ducatky, nebo se s ní vrhnu do zatáček. Prostě takovej Šikanzen co mě všude precizně doveze, ale nepozlobí a nevykulí mi oči. Jinak to SS je fakt parádní, letos jsem si ho na hoďku půjčil a dost mě překvapilo. Opravdu univerzálnější použití, moc pěkně jede, velmi dobrá ochrana před větrem, to jsem vzhledem k tvaru motorky nečekal. Podvozek, v mém případě testováno esko na Ohlinsech a tam, kde jsem čekal kopanec se motorka krásně zhoupla. Jediný co mě sere, je ta spojka na lanko. Motorka má nádherné detaily, supr komponenty a pak tohle. Asi bych se jinak vůbec nerozmýšlel a šel do toho.

Figi25 (59) napsal 30.08.2017 v 21:37

Kawa by tē podle mē nebavila

Figi25 (59) napsal 30.08.2017 v 21:35

Čau to VFR by nemuselo byt špatné i přes ten výkon. SS je ale vzhledově TOP!

• Ducati příprava na sezonu 2018

Sice pracuji na Drobkovi, ale Ducina také potřebuje své. V Ducati Praha v doprodeji byl k dispozici ve slevě originál zadní karbonový blatníček nad zadní kolo. Vždy se mi moc líbil, ale ta cena nad 5 tisíc byla tak troch

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.12.2017
    Uskutečněno: 25.12.2017
  • All Ride Show

All Ride Show Praha Holešovice 2017-10-29 Díky upozornění od Františka jsem se vydal na velmi zajímavou výstavu. Moc povedená akce na sklonku letošní sezóny. Krásné stroje s péčí umělců, fantastické prostředí staré výro

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.10.2017
    Uskutečněno: 29.10.2017
  • Nádherný podzim

Tak se paradoxně v polovině října udělalo nádherné počasí. Využil jsem víkendu k projížďkám, v sobotu na VFR a dnes v neděli na 848.Všude plno motorek. Ale bylo to zatraceně zrádné, v dubském údolí některé zatáčky vlhké,

Vloženo: 16.10.2017
    Uskutečněno: 15.10.2017