Jawa 250/353 Kývačka (1960)

Vlastník Martaffon
Vloženo 6.4.2012
Aktualizováno 24.1.2014

Malý rodinný klenot děděný z generace na generaci )

První dojmy - Užasný obrovský stroj na který jsem vzhlížel jako na posvátnost, pamatuju si časy kdy jsem byl ještě poloviční a taťka nás na ní vozil po polňačkách, já vzdadu, segra na nádrži, takže první dojmy nostalgické, když jsem jí o pár let později poprvé řídil, měl jsem pocit že její výkon je zcela neomezený :-D (přesedlal jsem z minicrossky rovnou na kejvačku)

Na této motorce jsem zažil své první motocyklové kroky. Právě ta ze mě udělala Jawamaniaka .
Narodila se roku 1960 a jejím adoptivním "Otcem" se stal bratr mého dědy. Poté můj děda, následoval táta a po 15tileté přestávce v roce 2007 já.
Nyní se nachází v částečně zrenovovaném stavu - nový lak, kola, GO motoru, a všechny možný drobnosti (elektrika, lanka atd.). Chybí dodat chromované díly ale bohužel se nedostává financí.
Technickou má od června 2011, od té doby bez problému absolvovala pár vejletů, nejdál byla na Lipně.
Trochu jí trápí vyšší spotřeba (trochu nad 5l) a moc se jí nechce za plynem, ale tomu se časem přijde na kloub...

Edíí
Edíí napsal 17.05.14 v 17:34

Krásná a s přiměřenou údržbou nezmar. Hodně šťastných kilometrů!

Lubos92
Lubos92 napsal 18.04.14 v 20:33

Pěkná .

doli94
doli94 napsal 18.08.12 v 11:42

Ahoj, krásná Jawka, a napadlo mě, že to jak ti nejde za plynem by mohlo být předstihem, zkusil bych ho zkontrolovat... Jinak 10 bodů

Milan1963
Milan1963 napsal 07.04.12 v 10:18

Hezká Jawa.Těch 5 litrů je opravdu moc, tolik nebere ani moje velká Jawa. Přeju ti hodně spokojených km a zdravím do nedaleké H. C.

adess
adess napsal 07.04.12 v 08:03