BMW K 1300 R (2011)

Vlastník SpikeMT
Vloženo 14.10.2011
Aktualizováno 1.9.2015

Brzdové destičky - komplet sada

Vloženo: 07.09.2014, Uskutečněno: 06.09.2014, Stav tachometru: 43196 km, Zhlédnuto: 35x, Firma: FIRMA:Motopoint - Motonet (Nová Paka)

Tak už na této motorce zařvala druhá sada brzdových destiček ... jdu na třetí. Promptní dodání do druhého dne od pražské pobočky firmy Motopoint K2Moto, super cena. Nabídli mi i výměnu, ale nejsem úplně levej, tak si to přece udělám sám.

Opět proběhla bezproblémová výměna destiček v předních třemenech Nissin a nekonečný boj s vyražením zajišťovacího kolíku ze zadního třmenu Brembo tak jako u poslední výměny, co jsem si dělal sám. Poté zjištění, že jsem pružný plíšek v zadním třmenu ve kterém destičky na jedné straně sedí jsem dal obráceně a tak znovu marný boj s vyražením zajišťovacího kolíku, otočení plíšku a zpětná montáž.

Po Brembo SC v předních třmenech a Brembo SA v zadním třmenu jsem zvolil produkt české firmy Goldfren - sintrovanou třecí směs "S33 street racing" do přední i zadní brzdy. Zaujala mě nerezová tepelná izolace mezi ocelovým nosičem brzdného materálu a pístky. Uvidím jestli to bude mít nějaký významný efekt na fading brzd, který se mi poslední dobou začíná zvyšovat (což je určitě tím, že tam mám původní brzdovou kapalinu už skoro 4 roky). Reference na tento materiál byly dobré, tak snad budu mít také pozitivní zkušenost.

Kotouče zatím nechávám původní. Už mají vydřeno docela dost drážek, ale nehází a jakmile se do jejich profilu destičky zbrousily je brzdný účinek stále ohromný. Brzdy při dobrzďování pískají, ale to mi dělaly i Bremba SC a je to prý s těmto lepším třecím materiálem normální.

Brzdovou kapalinu jsem neměnil, protože je k tomu potřeba napojit motorku na počítač aby se nová kapalina dostala do celého systému integrálních brzd a jednotky ABS. To je v plánu na jaře před sezónou.

• 40.000 km

Dalších 10 tisíc. Bez jediné závady na motorce.

Vloženo: 23.07.2014
    Uskutečněno: 17.07.2014
  • Trocha vylepšení pod stromeček

Tak už přišlo pár doplňku od Wunderlichu a origo příslušenství BMW :-), tak to tam hned muselo býti přimontováno :-) Small Softbag 2 - chtěl jsem něco decentního na nosič, tak snad bude objemově stačit. Cruise control

Vloženo: 09.12.2011
    Uskutečněno: 09.12.2011
  • Garančka

Dneska v Inveltu pozáběhová neboli garanční prohlídka. Vypláznul jsem za ní 3900 Kč. Prej jsou vyměnené všechny oleje, tzn. motorový Castrol 4T 5W-40 a převoďák v převodu kardanu na kolo.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 18.10.2011