Honda CB 500 (2001)

Vlastník Mattes85
Vloženo 27.8.2011
Aktualizováno 17.8.2020

Černá, lepá pohodářka, která toho poměrně dost snese.

Kawasaki ER 5: Honda se nám líbila víc.

První dojmy - První dojmy?? Moje (resp. naše) první mašina, takže hlavně neutuchající nadšení, že to nemá ty druhý řidítka a za mnou nesedí instruktor.

Motorku bych doporučil pro - Snad pro všechny... nezávodníky.

Doplňky na motorce - Plexi štítek

Chtěl(i) jsem něco nahatýho, malýho, lehkýho (dá se snadno zvednout ze země), co dobře vypadá, silnýho tak akorát, ne moc dravýho či agresivního, abych se nemusel bát, že mi to ujede pod zadkem a... prostě nenáročnýho do začátku. A půllitr byl minimum.

O CéBéčku toho bylo napsáno už tolik, že se můžu už jen trapně prachsprostě opakovat.
Jízda je příjemná a bezproblémová. S motorkou se dá bez problémů šmrdlat po městě a stejně tak zvládne i svižnější jízdu (nutno brát s rezervou). Rychlost a akcelerace jsou na stroj těhle parametrů dostačující, ale řekněme si upřímně, na žádný závodění to neni
Kapalinou chlazenej řadovej dvouválec je silnej tak akorát a celkem slušně táhne od spodu,nicméně pro trochu svižnější svezení je potřeba ho víc točit. Převodový stupně padaj jak po másle s typickym cvaknutím při zařazení jedničky. Občas mi tam při řazení dvojky spadne neutrál, ale to je spíš moje chyba.
Co se týče brzd, nemyslim, že je to takový drama, jak často slýchávám respektive čtu. Vpředu i vzadu jsou kotouče Brembo a nikdy jsem zatim neregistroval nějaký vadnutí nebo neochotu brzdit. Jasně, mohli by být ostřejší, ale stačí to.
Ovládání je (asi i) díky nízký hmotnosti příjemný a ochotný, sedlo nízko položený (i malý postavy bez problémů dosáhnou oběma nohama na zem), akorát široký a pohodlný. Stejně tak jako posez, který je vcelku vzpřímený. Ani delší přesuny by tedy neměly být nějaký utrpení.
Úložnej prostor pod sedadlem je slušně velkej. Bez problémů do něj lze uložit nářadíčko,kotoučový zámky a spousty dalších drobností.
Co se týče pneumatik, při koupi byla obutá do Pirelli MT75. Po jejich dojetí jsem se rozhodnul pro Dunlop GT501 a musim říct, že do byla správná volba. Na ovladatelnosti je to hodně znát, drží to jako kráva na suchu i na mokru. Paráda.

To je pro tuhle chvíli vše, další poznatky budou snad nadále přibývat.

cestrr
cestrr napsal 02.06.16 v 19:55