Yamaha YZF-R1 (2001)

Vlastník zelda64
Vloženo 5.8.2011
Aktualizováno 21.9.2013

Yamaha YZF-R1, tuhle raketu jsem pořídil po R6 a nemůžu ji nic vytknout, až na pár drobných kosmetických nedoslatků které se pokusím odstranit. Je to krasavica, podle mě nejhezčí barevná kombinace která se na tyto modelové roky dávala.

První dojmy - Když jsem jel motorku před koupí projet, hned mi padla do ruky, proto jsem neváhal a koupil ji. Cestou domů jsme si na sebe začali zvykat. Během krátké chvíle jsme si na sebe patřičně zvykly a zjistili co si k sobě můžeme dovolit a co už je na hranici našich možností. :-)

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce osedlat takovýhle žihadlo měl by mít v hlavě všechno řádně srovnaný protože na těchto strojích se chyby nevyplácí.

21.9.2013 PRODÁNO

Motorku jsem si dovezl 28.7.2011, takže zatím s ní moc zkušeností nemám, ale její výkon je brutální. S R6 se nedá vůbec srovnávat. S nabývajícím počtem úspěšně odjetých kilometrů ji lépe zhodnotím.

19.9.2011
Po odjetí necelých 3000 kilometrů jsem s motorkou velice spokojen. Nárůst výkonu po přidání plynu je plynulý a celkem dost razantní. V nižších rychlostech cca do 20km/hod je jízda trochu ucukaná, ale to chci upravit změnou převodu více do síly, na rozetě přidám 3zuby. Řazení mezi 1 a 2 by mohlo být méně hlučné. Tlumení motocyklu je dobré, akorát na rozbitých okreskách je cítit každá díra :D .
Jízda se spolujezdcem je dobrá pokud se drží sám, jakmile ale lehne váhou na řidiče, je to značně nepohodlné .
S motorkou jsem zatím velice spokojen co se týče jízdních vlastností a spolehlivosti, zatím nebyla žádná závada ani větší problém. Při klidnější jízdě jsem schopen jezdit okolo 6l/100km, ale když se tomu patřičně naloží pod kotel, tak si polkne samozřejmě víc, ale průměrnou spotřebu mám tak okolo 7-8l/100km, což je dobré.
Pohodlí by mohlo být lepší, ale to po supersportu nemůžeme chtít .
Po příští sezoně plánuji nejspíš změnu v podobě KAWASAKI Z 750.

Aleš-ák

aikon1 napsal 08.08.11 v 16:26

Nejhezčí barevená kombinace, která se na karburátorovou verzi dávala - 10b

pavelzelda
pavelzelda napsal 06.08.11 v 23:24

Pěkná R Zeldo přeju Ti spousty zábavy a najetých km jak jinak, než 10b.

Ninjista
Ninjista napsal 05.08.11 v 19:00