Honda X 11 (2001)

Vlastník kubajzxxl
Vloženo 4.4.2011
Aktualizováno 24.7.2011

Vloženo: 20.08.2011, Uskutečněno: 20.08.2011, Zhlédnuto: 4x

...trochu zvláštní nadpis, ale nemohl jsem si pomoct. Dnes byl krásný den a tak nebylo nic lepšího, než si posadit batůžek na mašinu a vyrazit na projižďku. Jelikož jezdím první sezónu a pořád ctím, že mám velké rezervy, chtěl jsem vyrazit někam, kde bych mohl potrénovat bez rizika, že proti mě vyjede auto nebo se budu někde pléct zdatnějšímu a zkušenějšímu kolegovi motorkářovi. Už dlouho jsem se chtěl podívat na bývalé vojenské letiště u Stráže pod Ralskem, přesněji řečeno u Hradčan. Součástí vyjížky byla notoricky známá cesta na Dubou. Po malém občerstvení na Agipce v Dubé jsme pokračovali malebnou okreskou lemovanou ohradami s koňmi a rozsáhlými polními lány do Doks. Následoval průjezd centrem tohoto Mácháčského letoviska směr Mimoň. Pro detailisty silnice 270. Po průjezdu vesničkou Hradčany je odbočka doprava,do lesů. Cest je zde mraky, takže si asi každý bude muset najít tu svou, ale ať pojedete kteroukoliv, pokaždé se dostanete zpátky do doby, kdy tu byl přísně střežený vojenský prostor s posádkou po zuby ozbrojených našich bratří ve zbrani...z jejich baráků zůstali ruiny a němé pomníky tehdejší doby. Po krátkém ježdění pokus omyl dojedete na letiště. Jedná se o docela zachovalou betonovou plochu, kde se nyní místo vojáků Rudé armády a elitních pilotů prohánějí nadšenci na in-linech, kolech, motorkách a v tunningovch autech.
Zatímco můj miláček chytal bronz, já se snažil vychytávat průjedy zatáčkami. Letiště je ideální plochou, kde se dají trénovat nejen sprinty, ale i slalomy mezi zátarasy a pod. Na letišti jsme strávili asi 4 hodiny a musím říct, že jedno takové poježdění dá více než 300 km na silnici.
Po dnešním dnu musím říct, že jsem stále ještě začátečník, ale spousta věcí mi jde už lépe, jako třeba pomalý popojíždění a ovládání motorky v malých rychlostech...stejně tak jsem si zkusil i jezdit rychle. Rozvášnil jsem to až na 240...mašina by ještě jela, ale já si to raději nechám až na příště.
Zpátky jsme to vzali přes Kokořín a stavili se v Kokořínském dole v úžasné hospůdce " U Báby Šubrový", kde je to nejen hezký, ale i výborně vařej. POkud sedíte na zahrádce, máte své motky přímo před očima, ale nemusíte mít strach si sednout i dovnitř.
...a to je asi tak všechno.

• Servis

...dnes dokončen servis: - nový olej - plná syntetika - olejový filtr - vzduchový filtr - nová řetězová sada - nové hefty - vyčištěny brzdové třmeny - nové pneu - obě vše tady: http://www.moto-melnik.cz/

Typ: Údržba
    Vloženo: 12.04.2013
    Uskutečněno: 12.04.2013
  • Nová baterka

Kluci děkuji za vaši plodnou diskuzi na fóru...stalo se, že jsem takhle najednou nemohl na vyjížďce nastartovat a musel jsem se spolehnout na kopeček, díky kterému jsem mašinu nahodil. Přečetl jsem si diskuzi o své X11 a

Typ: Oprava
    Vloženo: 21.08.2011
    Uskutečněno: 21.08.2011
  • Výlet do Pekelných dolů

Po dlouhým období deště konečně zase vykoukl z mraků puchýř a tak hurá na výlet...vytáhlijsme motohadry a otázka zněla : Kam? Co takhle zkusit Pekelný doly...slovo dalo slovo a už jedeme. Trasu z Mělníka do Dubé, Zahrádk

Vloženo: 24.07.2011
    Uskutečněno: 24.07.2011