Yamaha XV 1100 Virago (1994)

Vlastník Jarys471
Vloženo 26.3.2011
Aktualizováno 21.10.2014

Virážka zakoupena v bazaru v Češnovicích od prvního majitele v Česku v březnu roku 2011.

Motorka koupena od FIRMA:Automoto

První dojmy - Pro začátek přínosná motorka. Osvěžil jsem si na ní své moto dovednosti.

Doplňky na motorce - Poslední foto těsně před odevzdáním novému majiteli.

Za rok 2011 v pohodě a bez problémů najeto 10.750km. Je to dobře ovladatelný pohodlný stroj. Absolvovali jsme na ní pár suprových dvoudenních tripů po Českém Středohoři, Krušných a Lužických horách, výlet do Prahy i menší nákuk do Rajchu.

Motorka má parádní zvuk a přebytek výkonu, který jsem už několikrát využil v krizovkách při předjíždění. Splnila má očekávání a potvrdila reference, které jsem na ni měl. Trochu problém jsem měl zpočátku s postavením na hlavní stojan, ale díky fóru na Motorkářích jsem ten grif natrénoval a teď už skáče na stojan sama. Stejně tak mi chvilku trvalo její zmáknutí v malých rychlostech a větších rejdech, třeba na křižovatkách.

Během sezony 2011 byly vyměněny oba pláště, doplnil jsem si do kapsičky na nádrž jištěný přívod pro USB dobíječku, vyměněna baterie, doplněn samodomo držák na navigaci (no já vím, že choperrista jezdí nazdařbůh, ale když já potřeboval v tom Práglu objet místa, kde jsem v život nebyl, a jak se mi šikla )), dokoupen zadní nosič, provedena výměna filtrů a oleje, brzdových destiček a výměna střev v předních vidlích vč. progresivních pružin.

Nečekal jsem, jaké super pocity nám ten stroječek přinese. Oba jsme z ní nadšení a už se chystáme a těšíme na novou sezonu, kdy plánujeme i vícedenní vyjížďky. Především Šumavu.

Po vychytání technologie jízdy spotřeba z počátečních 6,6l klesla na dnes běžných 5,2-5,8 l/100km podle stylu jízdy bez ohledu na zátěž.
...

Po čtyřech sezonách a najetí 32000km bez jediné závady a problému prodána 18.10. 2014 dalšímu zájemci. Užili jsme s ní mnoho nádherných výletů na všechny strany, včetně Německa. Ani jednou nás nenechala ve štychu, ani jednou jsme s ní nepadli. Prostě naprostá spokojenost. Po těch letech jsme ale zjistili, že potřebujeme něco pohodlnějšího i tiššího. Při delších cestách velmi pěkně vyladěné výfuky Silver Tail dávaly našim hlavám někdy dost zabrat. I když při krátkých projížďkách jsem si jejich dunivý zvuk patřičně užíval.

vahon---Laďa
vahon---Laďa napsal 09.09.14 v 21:07

cortes
cortes napsal 22.01.14 v 20:01 10b.

10b

mrnuss
mrnuss napsal 03.03.13 v 21:01 10b.

proste virago je virago

tatíkPé
tatíkPé napsal 20.01.13 v 23:10 10b.

Paráda ,super stroj,přeji hodně pohodových kilometrů

bill56
bill56 napsal 07.01.13 v 14:39 10b.

chlape,správna to volba vždy šťastný návrat 10b