Jawa 50/555 Pionýr (1958)

Vlastník D_avis
Vloženo 11.3.2011
Aktualizováno 11.3.2011

Pionýrek je po mém pradědovi, který s ním naboural do vrat od stodoly, po této kolizy se mi dochoval na předním blatníku ďolík vyražený od fajfky :)

I s výše uvedeným "ďolíkem" se dochoval v původním stavu se všemi origo díly i platným technickým průkazem.
Ale přeci jenom se na něm ukázal zub času, který strávil opřený o zeď v kolně, takže jsem se jednoho dne rozhodl, že si s ním pohraju a uvedu ho do podobného stavu, když před více jak padesáti lety sjížděl z výrobní linky v Povážských strojírnách.

Renovaci jsem začal rozebráním celého jednosíce do šroubku a pak už následovaly práce na plechařině. Nejprve broušení a broušení a zase broušení, následovalo nějaké to vyvařování, pokračovalo to kytováním a pak zase tím obíbeným broušením.
Barvu jsem si nechal namíchat ( jawácká 8850 ), stříkání provedl táta a linky provedl jeden šikovný pán z Lišova.
Motor je po renovaci kliky, osazen novými ložisky a výbrusem, kartery a víka jsou leštěné pastou a hadrovým kotoučem.
Mezi v.u. pracemi jsem odvezl věci na pochromování a pozinkování.
Nakonec došlo k opatrnému skládání, při kterém člověk často vypotí i pár decek :)

Jinak musím říct, že to je neskutečný nezmar, který vrčí a jede snad za každých podmínek...
Jsem s ním moc spokojený, prostě je to jednoduchý a kvalitní stroj.

ZdendaXTZ
ZdendaXTZ napsal 19.03.11 v 07:36

JO JO leštěnka

MasterX
MasterX napsal 16.03.11 v 16:34

pěknej! je vidět že sis dal práci

D_avis
D_avis napsal 16.03.11 v 11:37

Zdravím všechny, díky za všechny chvály, potěší to, když už si s tím člověk dal tu práci

KORYTT33
KORYTT33 napsal 16.03.11 v 10:43

To je aspoň nástroj hudebníka !! 10b ;)

Lukáš-lk
Lukáš-lk napsal 12.03.11 v 12:23

nádhera a ty fotky z akcí jsou suprový