Jawa 150/352 (1955)

Vlastník Hrabě_Branitz
Vloženo 20.2.2011
Aktualizováno 21.10.2011

jawa ČZ 150, model 352, rok výroby 1955, kompletní a všechy díly originál

Motorku jsem objevil ve strýcově garáži a zjistil, že je mého otce (stála 20 let v garáži a po natankování benzínu a jednoduchém pročištění šla nastartovat!!), a tak jsem na ní začal jezdit (na základce po polňačkách bez papírů. Pak jsem ji na dlouhá léta odstavil opět do garáže. V roce 2010 jsem se rozhodl, že ji vyhodím. Stav byl katastrofální. Kamarád mě přesvědčil a tak začala probíhat renovace. V současné době je plně pojízdná (oprava výhradně originálními dobovými díly) a čeká na renovaci barvy a chromování.

Hrabě_Branitz
Hrabě_Branitz napsal 05.04.12 v 10:50

Díky kluci za názory. Nechal sem si poradit už před časem. Chtěl sem totální renovaci, ale byl jsem několika veteránisty od toho zrazen, že v žádným případě nemám do origo (byť nestandardní) barvy zasahovat a nechat! Takže tak činím. Přechromovávat se bude, co patří být chromové, kastlíky byly již nově nalakovány, to je vidět z fotek. A tím končím. Na veteránské papíry jsem dostal vynikající hodnocení: původní autentický originálni stav a tak to chci nechat. Aktuální fotky nafotím. Momentálně je na renovaci elektrorozvodů (dělalo to bordel a nechtělo svítit). Navíc jsme to nemohli zapojit sami s kámošem, protože jsme zjistili, že ve schématu v originál dobových materiálech je chyba. Platí jiné schéma.

franco83
franco83 napsal 22.12.11 v 17:45

Veteran po otci.. nechat doma i kdyby na chleba nebylo! ja věnoval pařeza po pradědovi..mooc lituju.

PajkaLS
PajkaLS napsal 09.11.11 v 16:00

Dle nově nalakovaných kastlíků ale předpokládám, že jsi tak taky udělal (a zbytek nelakoval). Jinak chromované věci, co jsou zapatlané stříbřenkou - ty klidně přechromovat.

PajkaLS
PajkaLS napsal 09.11.11 v 15:58

Nechal bych ji v tom stavu jak je. Když to bude nově nalakované - nikdo nebude věřit, že to tak bylo originál (a nehrozí, že bys kohokoli přesvědčil že ano). Takto je to zachovalá patinovka s jistou hodnotou. Každý originální (i se šrámy) motocykl má větší hodnotu než jakákoli podařenější renovačka! Ale opravdu zajímavé...

pavelhudecek
pavelhudecek napsal 25.09.11 v 19:00

Máš nějaké okruální foto?