Blata 125 Motard (2010)

Vlastník 125Marek
Vloženo 23.12.2010
Aktualizováno 24.2.2013

Vloženo: 16.11.2014, Uskutečněno: 16.11.2014, Stav tachometru: 21151 km, Zhlédnuto: 12x

Dostal jsem rozkaz dojet pro lístky na vánoční koncert. Počasí super, vzal jsem Blatovku a vyjel. Jsem 150 metrů od baráku a přijíždím k přechodu, který zjevně chtěl přejít nějaký starší pán. Kousek od přechodu byla jedna paní s hošíčkem, který evidentně sledoval Blatovku. Zkusil jsem tedy stoppie před přechodem, abych pustil pána a současně udělal hochovi radost. Po dopadu zadního kola na zem něco v motorce křuplo Při rozjezdu se pěkně rozvlnila a já tušil, že je zase někde problém těch 200 metrů domů jsem dotlačil a zjišťoval škody. Díky Bohu to nebylo v ostré zatáčce při velkém náklonu

Prasklé ložisko zadního kola v náboji bylo příčina. Důvod bylo prasknutí vnějšího kroužku. Po sundání kola jsem koukal, co to vlastně za ložiska mám... Výrobce nějaký no name z Polska. V ložiskárně jsem za cca 85 kč sehnal nové ZVL a nabouchal je do náboje. Problém byl, že se poškodila vymezovací podložka mezi náboj s ložisky a kyvku. Musím si tedy nechat vyrobit nový.

Vadí mi zde několik věcí 1) Blata chce dávat české věci do českého stroje. Proč tam dává něco z Polska, když tam může dát ložiska ze Slovenska? Cenový rozdíl pár Kč...
2) na enduru jsme ložiska měnili po 12 000 km z důvodů vůlí. Na motardu žádné vůle neměli a najednou křup
3) podle slov Špůry, jsou ty ložiska o velikosti jako do minibiku

Martic (13) napsal 21.11.2014 v 20:08

Brzy po tvém incidentu jsem zjistil vůli v jednom zadním ložisku. Kdyby se ti to nestalo, asi bych žil v blahé nevědomosti . Útěchou pro mě může být, že mě vydřely alespoň několik desítek tisíc km. S novými ložisky teprve čas ukáže, jestli jsou skutečně tak poddimenzovaná rozměrově nebo je pšonci zfušovaly

• Opět výměna oleje a čištění vzduchového filtru

No podle posledního záznamu na motorkářích nebyl olej měněn nejméně rok a půl :-| A protože se blíží sezona a my jsme od poslední výměny najeli závratných cca 1500 km :-D (což je opravdu hafo mega mrtě moc :-D ), rozho

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.03.2017
    Uskutečněno: 16.03.2017
  • Výměna oleje, nové přední destičky a ventily

Protože jsme s motardem již dlouho nic nedělali a jen jezdil, rozhodli jsme se vyměnit olej, filtr a ještě seřídit ventily. Jako vždy se toho ujal mistr Špůr, který vše udělal a zkontroloval (y) Ještě se mrknul na před

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Výměna pneu - Heidenau K80 100/80-17 a 130/70-17

Již nějakou dobu jsme zvažovali jaké pneu koupime no našeho motarda, až se stávající Heidenau K66 sjedou. A tento čas nastal, neboť dezén klesl na 1,2 - 1,5 mm (předpis je 1,6) :-) Dlouho jsme uvažovali o stejných pneu

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.08.2015