BMW R 1200 R (2007)

Vloženo 20.12.2010
Aktualizováno 15.3.2017

1.1. motorka = žena

Vloženo: 13.11.2012, Uskutečněno: 13.11.2012, Zhlédnuto: 14x

Na začátek bych chtěl říci, že nechci porovnávat živočišný druh jako je žena se strojem. Když se na to ale podívá člověk z jiného úhlu zjistí, že porovnávat nebo přirovnávat věci se živými tvory popřípadě jim dávat jména, je taková normální součást života. Nevím jestli k tomu svádí samotné podstatné jméno motorka. Je to TA motorka rodu ženského, proto logicky asi musí mít ženské jméno a ženský charakter. Jestli někdo postřehl, tak se ženské jména dávají i tropickým bouřím. Začal to vědec který tyto bouře zkoumal a aby jich nějak odlišil dával jim jména podle žen které za svůj život poznal. Mimo jiné chování tropické bouře se dá přirovnat k chování našich protějšků, ale o tom bych nechtěl teď mluvit.
Spíš chci tím říci, a tím myslím teď zejména mužskou část, že si vybíráme motorku jako ženskou nebo přesněji řečeno ženskou podle „našich“ představ. Různorodost v barvě a vylepšení různých detailů je podobná jako u živých protějšků. Ještě se mi nestalo, abych na srazu potkal na chlup dvě stejné motorky.
Zpravidla jako ženská nás motorka zaujme vnějším projevem jako je barva, tvar, zvuk. Pochybuji, že někoho zaujme na první pohled ošklivá rezavá motorka která je spolehlivá. Někde jsem četl, že se chlap neukájí na ošklivou ženskou s červeným diplomem. Jestli bych to měl brát podle sebe. Tak mám raději ženskou univerzálně založenou jak na pomalé procházky, tak sportovně založenou. Ne moc macatou jako Harley Elektra Glide nebo Honda Goldwing, ale ani žádnou hubenou anorektičku jako je Honda XL 125 Varadero nebo extrém Babeta . Co se týče zvukového projevu mám raději motorky tiší které se dokážou projevit až když je pořádně „vytočím“. Je to i z toho důvodu, abych nerušil okolí když si s ní chci užit i za hluboké noci. A co mám hlavně rád když je nahatá. Není pro mě nic hezčího když vidím motorku bez kapoty s vyleštěnýma hlavama válců, karburátorem nebo otevřeným vzduchovým filtrem. Tím nechci kapotované motorky nijak shazovat, odstrojená „CBRko“ nevypadá moc hezky. To pak spíše připomíná oškubané kuře a obráceně to platí taky. Na nahatou motorku navěšet hromadu fičur jako je větší plexi nebo obrovský padací rám je taky divné.
Tak jako i u ženských neprahnu být ten co je její „první“ a připravit ji o panenství. Na druhou stranu o motorku ve zbědovaném a neudržovaném stavu taky nemám zájem. Někomu to nevadí. Hlavně že se na ní dá jezdit. Tuto dobu kdy sem jezdil na tom co bylo po ruce mám už díkybohu za sebou.
Co se týče citů je to podobné. Kdo se nepřistihl, že na motorku mluví nebo ji hladí, a poplácává po sedle jako ženskou po zadku?
Pak přijde doba když už máte v garáži tu „pravou a dokonalou“ samozřejmě pořád je co zlepšovat. Občas si zavzpomínáte na tu první, nejrychlejší, nebo nejdražší. Možná si řeknete, že by jste se chtěli ještě na některé z nich zkusit projet, ale pak si vzpomenete proč musela z domu, pustíte tuto myšlenku z hlavy a jste rádi tak jak věci jsou.

Grisoroad (18) napsal 20.11.2012 v 08:32

:) zapomněl jsi na popelku, to zanedbanou, v koutě odloženou a ne její vinou. Takovou si přejeme opečovat, obléknout, naučit mluvit a pak jít na veřejnost ... :)

• 1.4. poslední vyjížďka

Tuto sobotu se zase po nějakém čase udělalo hezky a tak jsem se domluvil s mig71 , že se někam projedeme jako black and white. Vyjížďka k Dalešické přehradě byla fajn na silnici klid. Prostě značka ideál. Protože jsme mě

Typ: Havárie
    Vloženo: 29.05.2014
    Uskutečněno: 24.05.2014
  • 1.3. zkušenost s tragickou dopravní nehodou

Není to můj příběh. Našel jsem ho tady ale dal jsem si ho do deníku, protože je velice pěkně napsaný a člověka vtáhne přímo do děje. Skoro rok jsem přemýšlel, zda má význam sepsat jednu nepříjemnou zkušenost a záži

Typ: Havárie
    Vloženo: 23.01.2013
    Uskutečněno: 23.01.2013
  • 1.2. Night rider

Někdy se mi prostě stane, když se vrátím odpoledne z práce kde celý den pobíhám v 30 stupňovém vedru, že sotva lezu. To pak musím změnit polohu z vertikální na horizontální. Tím, že můj denní život neovlivňují hlučné dět

Vloženo: 17.11.2012
    Uskutečněno: 17.11.2012