Yamaha XJ 900 (1998)

Vlastník Dasaaa
Vloženo 6.12.2010
Aktualizováno 15.5.2011

Teprve se seznamujem, mám ji měsíc, tak uvidíme jak překvapí ,až se ji přestanu bát:_))Hrozně se těším na jaro, abych ji mohla pořádně otestovat.

Mám na ní ujeto cca 200 km. Je to má první "velká" motorka.
Uvidíme jak si na sebe zvyknem, ale zatím se tváří velice dobře umí jezdit i pomalu. No chápu, že se této větě bbudete smát, mám z ní respekt... ..) Tak uvidíme jak dál...

Je květen 2011 a já mám pocit, že mi xj přirostlo pod zadek...) Užasná motorka, která sedí v zatáčkách s dokonalým průběhem motoru ani tak moc nežere, jak jsem tu četla ty předpovědi kolem sedmi litrů ,mě překvapuje spotřebou kolem 5,5 litrů.
Co je opravdu problém,že z ní nějak nejde sesednout.
Ale abych jen nechválila, má i zápory. Boční stojánek, kterej se zaboří do každého měkčího povrchu a motorka je pak nestabilní. Poloha klíčku při zamknutí řídítek je snad jen o dva milimetry s polohou klíčku při zamknutých řídítkach a rozvícených parkovačkách.. ( jsem si takhle vybila už jednou baterku). Na manipulaci je docela těžká, kolikrát jsem si říkala, že si budu vozit ještě někoho silného, který by mi dělal zpátečku. Motorce chybí na zadním kole nějakej malej blatníček, protože když se projede louží nebo deštěm, člověk aby myl bahno z celé kyvky. Ještě brzdy, by mohli brzdit více a světlo svítit více.
Najela jsem zatím jen 3000, ale nějaká větší závada, krom rozlámené plotny na kufru se nějak nedostavila. Jen bychom chtěli být stále spolu,na cestách.

Tridac
Tridac napsal 18.07.11 v 07:50

Dobrá volba na velmi, velmi dlouhé cestování a s nákladem. Tahle motorka nezklame ani naložená v tom jak je pohodlná a jak sedí přibitá na silnici. Motor nemá chybu a ostatní patří k věci. Váha má své pro i proti, pro pohodlí při cestování, proti při manipulaci. Ale jak se na ni zvykne je to adrenalin pro stálé a stále ježdění.
Jinak všem pomluvám, XJ900 nikdy nebralo víc jak 6 litrů a pokud ano, je dobré si to nechat seřídit nebo pravit. Pohodová cestovní jízda je do 5 litrů bez problému a naložená plně a když se za ni párkrát vezme, tak 5,5, ale to je skoro maximum. S ohledem na to, závistitvci. že má nádrž na 24l tak má krásný dojezd.
Přeji hodně pohodových kilometrů.

krokodyl7
krokodyl7 napsal 08.05.11 v 13:58

ahoj,vybrala jsi určitě dobře,je to sice těžká holka,ale spolehlivá a super cesťák
a ta spotřeba,mám už druhé xj čko a spotřeba je srovnatelná,když jsem ji koupil tak jsem jezdil okolo 7litrů,přes zimu jsem ji dal co potřebovala,pak svíčky a nechal jsem si seřídit karburátory a sám jsem se divil,opravdu se dá jezdit za 5.5litrů svižnou jízdou,samo sebou že když pojedeš 200 tak si vezme víc,ale to mají všechny motory stejný
jinak Ti přeji hodně km bez nehody a dávám 10b

magoss
magoss napsal 19.12.10 v 11:39

Vypadá opravdu k světu o proti jawě určitě něco jiného a asi už né požitečného..je to uplně jinčí stroj ale krásný ať slouží

Edit
Edit napsal 18.12.10 v 21:31

Krátkou zimu a spoustu km

Dasaaa
Dasaaa napsal 17.12.10 v 22:20

jawadřevák: a to bych jako jinak nemohla