Jawa 350/640 (1991)

Vlastník Stregobor
Vloženo 18.9.2010
Aktualizováno 25.12.2021

Dovolená Bosna 2015

Vloženo: 25.12.2021, Uskutečněno: 26.09.2015, Stav tachometru: 9412 km, Zhlédnuto: 35x

První "velká" dovča na motorkách! Po nedlouhém přemlouvání jsem vyhecoval kámoše, který si udělal řidičák, koupil motorku (ke vší smůle také 350tku) a odhodláni jsme vyjeli do zapadacíjícho slunce.
Nás cíl byl jasný - podívat se Bosny.
Nadšení nám ale nevydrželo příliš dlouho, abych to zkrátil, co se mohlo to se podělalo. Nejdříve mi špatně nastavená spojka tak dlouho prokluzovala, až jsem komplet spálil lamely. Takže následoval rychlý návrat z Rakouska do Znojma, kde proběhla koupě, montáž a seřízení spojky - tentokrát už v mé režii, a jelo se dál.
Následující den však následovalo zadření druhé motorky, které se ale rovněž po zabroušení "prasátek" podařilo překonat.
Když jsme konečně dorazili k moři a chtěli si užít jízdu podél pobřeží, přišlo zklamání. Chorvatská "Bura" - zuřivý vichr nám nedovolil jet ani pár kilometrů, a veškeré pokusy skončily ve chvíli, kdy mě i s naloženou motorkou sfoukl na krajnici. Krom zrcátka a ohnutého padáku přežil naštěstí jezdec i stroj a tak jsme prchli do vnitrozemí a dále pokračovali směrem do Bosny.
No konec dobrý všechno dobré, i přes všechny útrapy jsme dosáhli cíle, i když s pochybným výsledkem, protože jsme se v Bosně ohřáli sotva dva dny.

Křesťan (9) napsal 26.12.2021 v 07:57

Já jel na "velkou" dovču na motorkách taky na Balkán na 350. I ta Bora nás potrápila. Jste bombarďácí

• Koupě

Ježiš to byla prdel! Pamatuju si jak jsem vyhecoval kamaráda, aby si půjčil auto s vozejkem a jeli jsme pro ni kamsi na sever k Sokolovu. Chlápek co to prodával bráchovi, nám ji ukázal jak stojí zaprášená v nějaké kůlně.

Typ: Koupě
    Vloženo: 25.12.2021