Babetta Stella 50 (1998)

Vlastník macbet
Vloženo 8.9.2010
Aktualizováno 31.10.2012

Jedná se o český mokik s motorem Babetta 225 - Pento Stella. Jde spise o sberatelský kousek - vyrobeno u JH Pento Brezuvky u Zlina, kostra motocyklu je z Lotysska, ostatni dily nesou oznaceni Made in Czech republik!

První dojmy - Motorka me oslovila predevsim svoji jedinecnosti a faktem, ze byla po starsi pani, ktera na ni skoro nejezdila.

Motocykl jsem zakoupil po nekolika mesicnim badani, zda radeji zvolit klasickou slovenskou Stellu, ci verzi Hooper, ktera se obcas objevi a nakonec jsem mel stesti na tuto ceskou verzi Pento.
Motocykl jsem koupil od prvni majitelky z Veseli na Morave (starsi pani), ktera na nem v podstate nejezdila. Koupila ho jako novy za 17.000Kc. Ja ho od ni zakoupil za 5.500.
Hned prvni den jsem provedl odstrojeni plastoveho krytu motocyklu, abych mohl provest kompletni udrzbu stroje - myti motoru, kontrola casti motocyklu, cisteni, pripadne oprava laku...Na motocyklu je minimum prace, takze brzy bude jako novy.

Postupem casu jsem sehnal na motocykl puvodni oplastovani, novy puvodni vyfuk, novou nadrz, tlumice, sedlo...a sestavil tak dobovou podobu Stelly, ktera se dnes asi uz jen tak neuvidi. Pokud budete mit zajem se s ni setkat, parkuje ve stale expozici totalitnich aut a motorek v muzeu v Terezine. Vice info zde:

Fazer-FZS
Fazer-FZS napsal 17.03.13 v 12:37 10b.

Top stav,nádhera.

-MP-
-MP- napsal 22.10.12 v 11:42

Nebude ten rám náhodou z Lotyšska a ne z Litvy ?
RMZ Riga ... hl. město Lotyšska.
Ale nic to nemění na tom že je to pěkná stella , ostatně jako všechny ostatní stroje ve vaší půldeckové "stáji"