Yamaha XJ 900 (1983)

Vlastník Jawaremaker
Vloženo 15.7.2010
Aktualizováno 4.10.2019

Tak jsme se už trošku seznámili =)

První dojmy - Byly úžasný, ale už šla dál do světa.

Motorku jsem přivez včera z Deutschlandu.Tudíž o ní nemůžu říct zatím skoro nic ze zkušeností.Je to můj první japonec.Je úplně nádherná(kromě prasklýho sedla)Až budou zážitky tak doplním.
25.8.2010
Tak se mi jí podařilo konečně po běhacím martiriu mezi STK a Magistrátem dostat na značky což mi konečně dovolilo první pořádný prozkoušení.
A vypadá to,že budem spolu moooc dobrý kamarádi.
19.3.2012
Máme za sebou loňskou sezonu, kterou jsem si kvůli zdravotním komplikacím nemohl patřičně užít, ale nějakej ten tisíc, jsme si spolu užili.
Zkušenosti jsou zatím takové, že mě velice mile překvapila pružnost motoru a jeho zátah na to kolik už má najeto a ohledem na věk. Holt Japonská práce =). Je jasný, že brzdy zdaleka nestačí na zkrocení týhle 240 kg vážící potvůrky + mých 90kg, z nějaký větší rychlosti, ale pokud má člověk aspoň kousek mozku v hlavě tak stačí. Rám je trubkový kolébkový, poměrně slabý, tudíž se člověk nemůže divit, že když vletí do zatáčky jak vítr do vrat, tak se patřičně zavlní, ale někoho (mě) to baví. Je to motorka pro chlapa kterýho baví se s ní do každý rychle projetý zatáčky trochu prát a s lankovou spojkou mu neupadne ruka po 50km =). Kardan toho člověku opravdu taky moc neodpustí. Pneu mám obuté Metzeler, takže žádnej náser co se týká přilnavosti, ale jelikož je to především cestovní stroj a ne vostrá silnice, se přikláním zase k výhodě delší výdrže. Co se týká velikosti, tak mým 186cm vyhovuje naprosto dokonale a dát si pár set kiláčků denně není žádnej problém.
Sumasumárum je to velice příjemný stroj na cestování a i případné svižné svezení v zatáčkovitém stoupání, ale asi jen pro člověka kterej je nadšenej pro strarší ročníky a je ochotnej jim odpustit nějakou tu nemodernost (nechci říkat nedokonalost).

Drobeček
Drobeček napsal 07.01.17 v 23:18

Mám ještě spousty náhradních dílu (i úplně nových) na tuto motorku z doby kdy jsem jí vlastnil.
Pokud by jsi něco potřeboval, pošlu seznam.
Ceny lidové.

drobecek@seznam.cz
tel.: 736489065

p.epanica
p.epanica napsal 01.02.15 v 18:40 10b.

... Ať jezdí ...

Jirka4137
Jirka4137 napsal 02.02.14 v 18:48 10b.

Krasavice.

kosmit
kosmit napsal 01.07.12 v 19:59

MimoCZ
MimoCZ napsal 19.03.12 v 19:10

Krasny kousek na svuj vek vypada fakt uzasne. Gratuluju a poradne si to uzivej