Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník No-limits
Vloženo 15.5.2010
Aktualizováno 30.11.2010

Vloženo: 26.06.2011, Uskutečněno: 26.06.2011, Stav tachometru: 26000 km, Zhlédnuto: 6x

Koupil jsem si novou dvoudílnou kombi a zjistil jsem, že mi límcem do bundy fouká. Ve vedru je to skvělá věc a dobře to chladí. Problém ovšem nastal při jízdě v chladnějším období.

Rozhodl jsem se proto přidělat si nějaký pružný límec, aby mi utěsnil mezeru mezi krkem a bundou. Výběr materiálu padl na neopren. Po delším shánění jsem narazil na firmu Kinetic (kinetic.cz), kde mi vyšli vstříc a neopren zaslali poštou. Našel jsem i švadlenu, která by to udělala.

Při promýšlení, jak by celá věc měla vypadat a fungovat, jsem zavrhnul původní myšlenku, aby límec byl přišit napevno. Přeci jen to větrání při vedru bylo příjemné. Přemýšlel jsem přemýšlel a vzhledem k jednoduchosti padlo rozhodnutí, že límec bude přidělán na druky. Zip anebo suchý zip jsem po konzultaci se švadlenou zavrhl. Umístění je nutné volit zvenku límce bundy, aby vítr sklouzával na ramena a díky aerodynamice byl přitláčen k bundě. Přední přesah na pravou stranu přitláčí konec límce ke krku, takže se ani při náporu větru nemá tendenci rozevírat. Dokonce paní švadlena "nevědomky" udělala bezpečnostní švy jako má na kombinézách třeba 4SR.

Výsledek vidíte na přiložených fotkách a myslím, že na první prototyp to nevypadá zle. Funkčnost jsem vyzkoušel o víkendu a svůj účel to plní bezvadně.

Co se týká nedokonalosti, tak límec je zbytečně vysoký a odírá mi ohryzek.

Cenová kalkulace:
- Materiál: neopren tloušťky 2 mm, 20 x 130 cm, cena i s poštovným 121 Kč.
- Práce švadleny: 300 Kč.
- Nastřelení 7 druků do límce a protějšků do bundy: 340 Kč (to si ale jde udělat doma vlastnoručně a ušetřit tak).

• Montáž ukazatele zařazené rychlosti GiPro

Jelikož dost často hledám sedmý rychlostní stupeň, protože motorka na 6 dokáže jet od 60 do maxima, rozhodl jsem se pro koupi ukazatele zařazené rychlosti. Vybral jsem GiPro a na inzerát se mi ozval majitel nabízející je

Uskutečněno: 28.10.2010
  • Montáž centrálního stojanu

Tak jsem po úspěšně provedené koupi centrálního stojanu ve čtvrtek namontoval. Vlastní našroubování stojanu do čepů a přišroubování dorazu nebyl velký problém. Vše šlo hladce a bez problémů. Doraz jsem musel vybavit ješt

Uskutečněno: 28.10.2010
  • Příprava výfukového plechu pro montáž centrálního stoja

Chci na motorku centrální stojan, tak jsem si dal inzerát a ozval se mi jeden kluk, že má jeden od SW-motechu. Jsem s ním už domluvený na koupi. Pro instalaci stojanu je ale nutné vyříznout kus na krycím plechu na začátk

Uskutečněno: 23.10.2010