Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 24.08.2016, Uskutečněno: 20.08.2016, Stav tachometru: 26471 km, Zhlédnuto: 11x

Volá takhle v týdnu Pilník jestli bych s ním nejel na MELECHOVSKý okruh. Jelikož jsem o téhle akci již v minulosti četl tak jsem měl celkem jasnou představu vo co de. Pilňas mě potvrdil že letos se opět jede stylem GANGŮ a že jsme tedy 2 a ostatní má v příslibu. Volal jsem mu tedy v pátek před akcí aby jsme smluvily kde se sejdeme - volba padla na Vilémov. V den akce vstanu dávám snídani a koukám na meteoradar který slibuje cca hodinovou přepršku a pak azuro. Před výjezdem ještě dotankuji a tradá na Vilémov. Po cestě lituju že jsem se trochu víc nena balil neboť mi je lehká zima. Do Vilémova přijíždím 15min před Pilníkem a Igorem s Terkou. Společně pak za místy silného mžení míříme do Ledče. Po příjezdu do Ledče a zaplacení vlezného přestává mžít a za další půlhodinku už svítí na plný pecky tak naopak lituju že nemám kraťasy. Nacházíme Frantu (další domluvený člen GANGU) potloukáme se po ploše obhlížíme stroje a vyhlížíme Davida (poslední člen GANGU) který jede z Chvaletic aby jsme mohli GANG zaregistrovat. Nemůžeme se mu dovolat tak mu dáváme DEATHLINE na 11:00 a hle David 10:58 vjíždí do areálu. Doregistrujeme se vymyslíme si název KŘIŽÁCI na blatník jako společný symbol lepíme izolepou kříž a DAVID jakožto poslední příchozí dostává kapitánskou pásku a úkol vymyslet pokřik - říkáme si KŘIŽÁCI haf haf haf z jízdy žádný strach. Po prezentaci vech GANGŮ startujeme v 12:40. Jako první úkol je jízda na JAWĚ ROBY po motokrosové trati. Pilník se díky nedoléčenému zranění neúčastní a jedno kolo za něj jede Franta. Já do toho šel naplno a určitě jsem z našeho týmu nebyl nejpomalejší nicméně jako celek jsme si díky vyšší váhové kategorii vedli asi nic moc. Míříme k druhému úkolu kterým je jizda poslepu na vzdálenost asi 15m a zastavení na bodových polích - jedině Franta za nejvyšší počet pět jinak zbytek za 0 - prostě špatný odhad. frčímé né uplně přesně podle itineráře k dalšímu úkolu kterým je poznávání motocyklů podle fotek a přesném určení typu - tady jsme měli tuším 11z20. Frčíme dál a dalším úkolem je tlačení čízy okolo autobusové zastávky. Tady máme obrovský handicap kdy Pilník i Já jsme rádi že vůbec chodíme a když v týmu tlačí o 2 lidi míň je prostě znát. David do toho dal uplně všechno a tak jsem za 5 min dali 10koleček - nejlepší tuším 14. Pak jedeme na vědomostní test kde dáváme 16 správných odpovědí z 20 možných - tady se dařilo. No a pak do cíle na jízdu zručnosti - pár trestných jsme tu taky nasbírali. Já pak musel frčet k domovu tak jsem se nezůčastnil ani vyhlášení ani spanilky. Nicméně z 16 jedoucích GANGŮ jsme se umístily na krásném 16 místě - no ano byli jsme poslední. Čest zachránil trochu Pilník cenou za nejpůvodnější motocykl. Jestli pojedu příští rok zase ??? uvidíme.

P.S. všechny fotky jsou od Pilníka který jediný fotil více fotek tu http://mastikulka.r...echovsky_okruh_2016/

Radek2107 (53) napsal 26.08.2016 v 10:15

To musela být super akce.

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021