ČZ 180/487 (1994)

Vlastník drneclukas
Vloženo 1.11.2009
Aktualizováno 1.11.2009

ČZ 180 487.4, 1994, moje krásná spolehlivá čezetka, moc mě mrzí, že jsem ji musel prodat, byl to opravdu nádherný stroj.

Čezetku jsme koupil někdy v létě roku 2007 od nějakého pána z Olomouce.Byla v naprosto perfektním stavu - lak, chromy, prostě vše. Vlastnili ji Lesy ČR, a tak motocykl ležel celou dobu v garáži, protože jej nepoužívali. Samozřejmě technicky se motocykl nemůže rovnat motocyklům japonským ze stejného roku. Ale i tak měl spoustu věcí, co nabídnout. Především krásný, nepravidelný a nezaměnitelný zvuk, který zdálky pozná každý náš táta, děda a fanda českých strojoven.Zvláště se povedla kyvná vidlice, která naproti starším modelům např. typ 477,476 apod. neplave a zvládá i terén. Brzdy obě bubnové, ale překvapí svou účinností. Nejvíce nepříjemné byly na motocyklu vibrace ve vyšších rychlostech. Maximální rychlost byla v rozmezí 110km/h až 120 km/h a to kvůli nepřesnostem tachometru. I spotřeba u motocyklu potěšila - okolo 3,5l na 100 km, ovšem méně potěšila spotřeba oleje do benzinu. Po dlouhé době stání nefungovalo dobíjení, tak jsem je nahradil bezkontaktním relé. Vyměnil kladívka, kondenzátor, uhlíky apod. a motocykl jezdil bez jediné poruchy. Měla perfektní starty - za studena většinou napodruhé a po zahřátí nabrnk. Motorka byla denně v provozu a na jedničku zvládala cestu do školy a zpátky každý den. Kdyby mě k tomu finanční problémy s koupí silnějšího moto nedonutily, tak bych ji nikdy neprodal. Zažil jsem na ní krásné chvilky a kilometry a nikdy na ni nezapomenu. Opravdu moto láska s velkým L. Jinak přezdívku měla Jahoda pro svou krásnou červenou barvu sedla a rámu.

Jirka4137
Jirka4137 napsal 07.03.14 v 00:05 10b.

Pěkně udržovaný kousek.

gustavo