Honda ST 1300 Pan European (2005)

Vlastník Guga
Vloženo 8.9.2008
Aktualizováno 10.10.2017

Vloženo: 02.02.2014, Uskutečněno: 02.02.2014, Zhlédnuto: 8x

Mnou použité/odzkoušené oblečení

1) helma integrální SHARK RSX - časem zřejmě přejdu na nějakou výklopku. Měl jsem dříve AIROH SV55 a nebyla špatná. Pod helmou nosím kuklu (vsaje do sebe pot a helma tolik nesmrdí, navíc ochrání krk před ofukem či chladem) - dle počasí buď obyč anebo "teplou".

2) bunda kožená - Padana ( trilobit? - již se nevyrábí )s koženou vestou ICON - bunda je starší 5ti let a při správné údržbě nepromokne ( což znamená po každém větším dešti řádně navoskovat ). Její nevýhoda je pouze ve váze.
/ textilní bunda M-B-W SEGURILA ( údržba za pomoci impregnačního spreje ). Jel jsem v ní tři dny v dešti, teploty kolem 10°C a v pohodě. Nepromokla, nebyla profouknuta. Nižší teploty než 10°C máme už taky za sebou a v poho. Vedra jsou taky OK - 10dní na Korsice. Vložky vyndavací, větrání OK. Osobně bych na ní udělal pár věcí jinak, ale za tu cenu je vážně supr! Extrém = a´la pád za sebou nemáme, a ani to nemíním zkoušet. Co se týče "výstražný vesty" v ceně, není k zahození. Ve spojení s mým strojem sice vypadám jak policajt; nicméně na sebe upozorním a když chci, není problém ji sundat a dát do kapsičky pro ni určenou - vejde se tam i foťák. Jediný problém s vestou budou mít asi "mazánci" na naháčích, přeci jen při vyšších rychlostech "vesta" trošilinku plápolá. Tuto vestičku jsem nahradil "reflexním páskem" na suchý zip, omotaným na rukáv bundy.

3) kalhoty kožené jeansového střihu Vanucci ( údržba shodná s koženou bundou - hlavně navoskovat dobře švy! ) Pod nimi nosím za každého počasí termíčko / funkční prádlo a to buď "lehké" anebo tlusté. Vyplatí se to, i když kalhoty mají svou "síťovou vložku", s doplňujícím termíčkem se do / i z kalhot lépe leze a hlavně se udržuje konstantní teplo - i ve vedru!
/ textilní od Nazranu - Camouflage ( opět stejné impregnování sprejem ). Tyto kalhoty se nedají spojit zipem s bundou od M-B-W, mají obrácený spojovací zip. Kalhoty mají super vyndavací termovložku; ale "pršiplášť" je napevno všit pod síťovinou-v létě je v nich relativně dost teplo i bez vložky :D Další nevýhodu vidím u zakončení kalhot, nemají stahovací pásky. Za tu cenu to není třeba řešit, jsou dobré
/ příp. jeansy - v kraťasích radši nejezdím.

4) rukavice kožené - Padana GAME - též se již nevyrábí :( ( M-B-W Raptor jsou docela podobné )
/ textilní - obyč. crossové MAD-HAD pro teploty kolem 30°C a více :)

5) boty; pohorky kožené (a neustále - pro změnu: navoskované! / čím míň švů, tím lépe!) - po slezení z motorky, se v nich dá jít skoro kamkoli a to i na delší procházku. Odpadá tak místo na "třetí obuv". Druhá bývá (při cestování) ve znamení sandálů, které mám radši než pantofle.

• První výprava do Lubů

I v roce 2017 jsem obdržel již několikátou pozvánku k Juropovi na návštěvu. Nešlo to odkládat do nekonečna :-$ Co se má stát, staniž se! :-D Trochu to zkrátím. Páteční cestu jsem pojal velice na pohodu, mám na to ce

Vloženo: 04.02.2018
    Uskutečněno: 31.03.2017
  • Prodloužený víkend v Julských Alpách

Středa 22. 6. DNES NIKAM?!“ Láďa od tří ranních hodin navštěvuje toaletu, za účelem shození (přebytečných natrávených pochutin) do plavek… Já po předčasném vyjetí na čas, po „pár kilometrech“ zjišťuju, že nemám igeli

Typ: Dovolená
    Vloženo: 26.06.2016
    Uskutečněno: 22.06.2016
  • Na Kvildu

Sice jsem měl pohotovost, ale po domluvě s kolegou jsem to jel zkusit. Původní trasa mi byla ve finále "ukončena" už na Kvildě; a tak "nová " udělala okruh zcela na opačnou stranu. Kolega mě povolal do Tábora. Pak už

Vloženo: 29.05.2016
    Uskutečněno: 29.05.2016