Honda NTV 650 Revere (1997)

Vlastník w.o.l.f.
Vloženo 15.8.2008
Aktualizováno 26.8.2009

Vloženo: 19.11.2008, Uskutečněno: 19.11.2008, Zhlédnuto: 3x

Události 9.-21.8. 2008
Tak jak už jsem psal výše v komentářích:
letos v létě mě to nějak chytlo a zase jsem začal uvažovat o mašině. Tentokrát jsem ale narozdíl od ostatních let věc dotáhl do konce. Dost mi k tomu pomohla registrace na zdejším fóru a Vaše názory a rady. Pak už věc vzala poměrně rychý spád.
Jelikož jsem měl jen A1 s harmonizačním kódem 150, musel jsem si udělat neomezené Ačko. S mým pracovištěm v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi a bydlištěm doma v Ostravě-Krásném Poli věru nelehký úkol. Pokoušel jsem se kontaktovat autoškoly v Brandýse nad Labem, ale bylo to o ničem-draho a k tomu nabitý termíny a starý známý trik-některé autoškoly si půjčovaly chlapa s motorkou (. Nakonec jsem ale zavolál bráchovi do Žatce a bylo rozhodnuto-slušná autoškola za velmi solidní peníze a hlavně se přizpůsobili mým potřebám a mému volnu.
Abych věci urychlil, vzal jsem si ě týdny dovolené a nastoupil rychlokurz a hned na to zkouška. 21. srpna jsem udělal bez ztráty bodu a kytičky. takže po 25 letech ze Simsona na Hondu!
Události od 22.8. do 15.9. 2008
Jelikož z dřívějška jsem už měl domluvenu koupi motorky (viz profil, přivezl jsem ji domů 22.8. pozdě večer. Přeprava na vleku (300km) proběhla dobře. Zbývalo vyřídit formality: odevzdat papíry z autoškoly a vyplnit žádost o vydání nového ŘP, dále zaregistrovat mašinu. Motorka zatím stála doma v garáži, čekal jsem na papíry a jezdil jen pro mlíko a rohlíky-nešlo to vydržet.
15.9. 2008 konečně jsem dostal ŘP a legálně začínám jezdit okolo komína. Je to super, akorát je škoda, že musím jezdit jen o víkendu, pokud to jde. Přes týden v Brandejse o víkendu doma. Ale jde to. Motorku dovybavuji věcmi jako antipich, nářadí apod. Byla úplně holá. Postupem času jsem zjistil, že pořádně nemám kam dát věci. Plánuju kufr a nosič. Tank-vak nestačí. Jednoho hezkého sobotního odpoledne jsem provezl manželku po okolí asi 30 km. Ani jsem nevěděl, že i po 20 letech manželství se mě bude držet jako klíště ).
Je konec října a já jsem zjistil, že ikdyž jsem byl omezen jen víkendovými projíždkami, najel jsem za 2 měsíce něco okolo 1500 km. přesně jsem si to nezapsal. potíže žádné, jen občas po vymáčknutí spojky a plánovanému podřazení z vyšší na nižší rychlost mi zhasl motor. Za tu dobu co ji mám asi 2x. Holt holka půjde přes zimu na vyčištění karbecu a seřízení.
3.11. 2008 motorku odvážím do Petřvaldu k Romanovi Poledníkovi, nechávám dělat hliníkový kufr a nosič. Ikdyž má dost práce, je vše hotovo asi za 10 dní. S výsledkem práce jsem spokojen, cenu považuju za fér a přiměřenou.
12.11. od Romana Poledníka jedu kolem 7 hodiny večer domů na mašině, počasí ještě ujde, ke vzdálenosti 25 km domů přidávám pár kilometrů a spokojeně zagarážuju. Ještě předtím domlouváme servis mé mašiny.
14.11-16.11. jsem pryč z domu, bohužel se nemůžu projet, škoda. Konečne 17.11. dopoledne chvíli sluníčko, chladněji, ale přesto otestuju kufr, udělám do něj nákup a přidám pár kilometrů. Tak asi 20km celkem okolo komína. Přeháňka a poryvy větru mě žene domů. Stroj je super, pěkný zvuk, tahá odspoda. Začínám se s ní sžívat, akorát je blbá roční doba nic naplat.
18.11. uklízím garáž a přemis´tuji mášu ze studeného přístřešku do temperované garáže. Ještě nezimuju, věřím, že se projedu. Čekám na turistické kalhoty a bundu od Louise. Snad je pokřtím.

• Včera dopoledne poslední výjižďka na mašině, dnes už je holka ve světě, měním za Transalpa...byla to dobrá volba na zaškolení a pro 20 letý návrat do jedné stopy. Budu vzpomínat

Vloženo: 07.12.2008
    Uskutečněno: 07.12.2008