Jawa 250 Travel (2008)

Vlastník AlešT.
Vloženo 25.5.2008
Aktualizováno 28.8.2018

Vloženo: 20.08.2017, Uskutečněno: 20.08.2017, Stav tachometru: 21000 km, Zhlédnuto: 16x

Konečně, po 5 letech došlo k zprovoznění Travelky. Byla odstavena z rodinných důvodů...
Celých 5 let stála bez povšimnutí ve stodole u kamaráda, s plnou nádrží benzínu...Ani jednou za tu dobu nevrčela...
Rodinné poměry se narovnaly a tak mám Travelku zase u sebe.

K jejímu oživení bylo nutno zakoupit baterii. Travelce bohatě stačí malá 5Ah, za cca 500,- Kč.
Po zapojení nové baterie stačilo již jen pustit benzín, sytič a zmáčknout tlačítko startéru. Motor naskočil ihned, zpočátku na jeden válec, za chvilku se přidal i druhý.

Stodola, kde motorka stála se na Travelce podepsala zcela nepatrně a to počínající korozí chromovanych ráfků, jinak nic.

Benzín si zachoval své vlastnosti, volnoběh držel, jízda také beze změny.

Motorka byla zprovozněna, ale k jejímu provozování, bylo nutno obnovoit dávno propadlou STK.
Na STK jsem si netroufl jet se zkrácenými výfuky, bylo to příliš hlučné a ani já bych si pohodlně nepojezdil, jelikož hluk kromě toho, že je velmi nepříjemný, unavuje.

Zde na motorkarich v bazaru jsem náhodou našel krásné universální za 900,-kč, což je 1/4 cena nových. Jejich montáží byla motorka připravena.

STK proběhla v duchu formálním, bez závad.

Po nutné výměně oleje, o kterém se letmo zmíním v dalším článku, tedy opět jezdím!

• 2018 aneb 10 let spolu

Co říci o motocyklu Jawa 250 Travel po deseti letech? Je to stroj, který konstrukčně vychází ze 70. let. Konkrétně z Jawy 350, typ 634. Motor pochází ze stejné doby, ale s Jawou nemá nic společného. Je kopií z Hondy C

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.08.2018
    Uskutečněno: 07.08.2018
  • Výměna tachometru MMB

K rozhodnutí vyměnit tachometr při 22000 najatých km, mě přivedl můj známý, kterému jeho elektronický tachometr vypověděl službu. Měl najeto kolem 10.tis. km, tachometr ukazoval nesmysly, rafička lítala, jak chtěla, nak

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.07.2018
    Uskutečněno: 29.07.2018
  • Jeseníky - Šerák

Jen krátký záznam z výletu do Jeseníků. 1.7. 2018 Rodina jela Fábií 1.2 HTP, které jsem s přehledem stačil :) Na vrchol Šerák vede nejprve čtyřsedačková a poté dvousedačková lanovka. Levná není, ale nahoru se vyplatí

Vloženo: 29.07.2018
    Uskutečněno: 29.07.2018