BMW R 1200 RT (2005)

Vlastník Miki250
Vloženo 31.8.2023
Aktualizováno 12.4.2024

Skvělý cesťák na dlouhé i krátké vyjížďky kolem komína:)

První dojmy - Super cestovní mašina s dostatkem výkonu, pohodlí a sportovního ducha:) Skvělé brzdy, motor, výkon, krouťák, ochrana jezdce, kardan, telelever, kufry, výborně v noci svítí, neuvěřitelně lehko se ovládá, zatáčí to samo...prostě skoro dokonalá motorka:) Tak snad spolu dlouho vydržíme:)

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele:)

Evoluce přechodu k tomuto stroji byla dlouhá a snad i pečlivá, i když jen teoretická, protože informace jsem čerpal jen z článků na motorkari.cz, z různých recenzí a videí na yt a ze zkušeností jiných motorkářů.

Proč BMW? No asi proto, protože není lepší motorky:)...ale vážně, byla to dlouhá cesta...rozhodně je to vývoj, chtělo to více výkonu,více než jeden válec, rozhodně kardan, větší nádrž, větší dojezd...a pak už šlo jen se rozhodnout mezi 4 nebo 2 válci ...teda i 6ti, ale zase mě trochu limitoval rozpočet a místo v garáži:) takže ano, i rozvor hrál velkou roli a také spotřeba...

Zatím ji mám dva měsíce a najeto něco kolem tisíce km, tak si teprve na sebe zvykáme, ale je to návyková motorka...prostě super svezení, co vidím jako hlavní mínus je zatím nový posez, na který si teprve zvykám, ale jinak maximální spokojenost.

Startuje napoprvé, jízda v pomalé rychlosti není problém, otáčení, zatáčení super, manipulace v malých rychlostech je třeba natrénovat ze začátku, ale to není žádná překážka. Jinak se otočí skoro na místě.

Posez pohodlný, s dobrým výhledem, sedlo pohodlné, vše je v dobrém dosahu, origo páčky super, nastavitelné, lehce ovladatelné, brzdím i spojkuji jedním, max. dvěma prsty, podle potřeby.

Display a budíky přehledné, otáčkoměr a ukazatel rychlosti jsou analogové, pěkně podsvícené.

Jízda skvělá, pohodlná, motorka zatáčí sama, snadno, tlumí výborně, řadí dobře, výkon a krouťák víc než dostatečný, jízda v horách v serpentýnách skvělá, úložný prostor v kufrech luxusní, kufry krásně těsní proti stříkající vodě a dešti, plexi a kryty též dobře chrání proti větru i dešti.

Motor výborný, tichý, výkonný, podvozek skvělý, ovladatelnost parádní. Se spolujezdcem jsem zatím nejel, ale myslím, že to ani jezdec nepozná...:)

Spotřeba je výborná, zatím jsem na 4,7l.

Servis si zatím dělám sám, tak uvidíme jak dál, ale vše je (po oddělání kapot) dobře přístupné.

Motorce je samozřejmě nějlíp na asfaltu a nejlépe mimo města:)

Miki250
Miki250 napsal 13.04.24 v 07:15

Trinnlee
Trinnlee napsal 12.04.24 v 20:57

Zdravim .. když jsem ji viděl v inzerátu tak jsem z toho nadšen nebyl ale lepší foto které máš ji ukazuje jako moc peknej kousek...je to každopádně orginal a sluší ji to...taky mám RT a ač jsem si prošel behem prvnich dvou let vlastnictví investičním kolečkem v hodnotě 50tisic (vetsinou opravy svepomoci) tak bych nemenil ..tobe preji ať funguje a užívej...za me nej moto...

Lukyvaran1
Lukyvaran1 napsal 16.10.23 v 19:05 10b.

jj taky mám RT od Red Bikers ...Mě se ale sere ,už potřetí v servisu za co ale prodejce nemuže.

Miki250
Miki250 napsal 03.09.23 v 20:07

Jo přesně, taky jsem si říkal, taková barva..., ale jak jsem ji viděl na živo a hlavně jak jsem si projel R 1150 RT a pak tuto 1200 bylo rozhodnuto..., tak nějak jsme si na sebe zbyli a jsem za to rád:)))

dettektorr
dettektorr napsal 03.09.23 v 19:02 10b.

Čekal jsem na koho ten stroj vyjde. Ležel v inzerci pekelné dlouho a přitom je to krásnej stroj. Tak hlavně ať dobře slouží a mnoho šťastných kilometrů.