Yamaha YZF-R125 (2016)

Vlastník Eluška
Vloženo 4.5.2023
Aktualizováno 7.3.2024

Vloženo: 23.10.2023, Uskutečněno: 23.10.2023, Stav tachometru: 38178 km, Zhlédnuto: 72x, Firma: ČUKR

Pořád jsem čekala, kdy to příjde motor sice olej nežral, ale neměl moc sílu takový jak "adidas bez pruhů". Rozhodli jsme se mu změřit kompresi manuál udává 68-88Psi. No naměřili jsme s bídou 52Psi to rozhodlo o tom motor rozhodit a zkontrolovat minimálně bylo zaděláno na výměnu pístních kroužku, hůř pak na válec, pístní sadu, ojniční ložisko atd.

Po rozborce jsme zjistili ,že alusilový povrch válce je bez újmy. Na pístu už byly patrné vyleštěné plochy a drobné škrábance. Nákup nový píst, kroužky, pístní čep. Ojka byla bez vůle, motor nakonec nemusel ven a jít napůl. Vzhledem k nájezdu jsme se rozhodli pro výměnu gufera v hlavním mazacím kanále u klikovky, každý na to prdí hůř maže vrch motoru a převodovka. Hlava byla bez prohnutí, ventily těsnily, takže nemusela na repasi. Rozvodový řetízek Ok stejně tak napínák.
Jdeme cestou originálních dílu a cena nebude pro mě jako studentku zas tak likvidační

Díly a těsnění objednány z Motopark Ostrava a jde se skládat. Jsem ráda ,že to takhle nakonec dopadlo a motůrek je složený z originálních dílu a ne náhrad jak se většinou u R125 děje.

Opravu jsem zvládla s taťkou (ČUKR servis ) jako vždy, bylo to takové připomenutí dob, když jsem ještě závodila a repase motoru byly každou chvilku. Teď jen z lehka zajet a YZFko bude snad sloužit.

Jo ještě dostalo polepy ráfku, aby bylo i hezké, když už je funkční.

context (7) napsal 27.10.2023 v 10:23

Krásná práce

• Vidlice

Snad už poslední předsezonní servis a to výměna gufer ve vidlici. Už jsem si zvykla, že na YZF pár věcí bylo provedeno mizerně, nebo vůbec, ale ty vidle to předčilo vše. Nějaký polský dobrák složil levou vidlici tak, že

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 06.03.2024
    Uskutečněno: 01.03.2024
  • Svařovaní kapot

Teď nastalo to počasí, když už nepůjde vyjet jsem si nechala tuhle práci na závěr sezony. Jelikož moto absolvovala několik pádu u předchozích majitelů a opravená tak na oko byly kapoty na několika místech popraskané a po

Typ: Oprava
    Vloženo: 28.11.2023
    Uskutečněno: 28.11.2023
  • Laděný výfuk LeoVince GP Style

Od začátku co mám YZFko jsem na něj chtěla laďák jen byly důležitější věci, které se na něm musely udělat a vyřešit. Přemýšlela jsem nad Aliexpresovičem jen bez homologací je to k ničemu. Podařilo se mi sehnat staršího

Vloženo: 28.11.2023
    Uskutečněno: 28.11.2023