Yamaha XT1200Z Super Tenere (2010)

Vlastník masta7
Vloženo 5.3.2023
Aktualizováno 5.3.2023

Skvělá cestovní motorka, ideální na delší trasy v jednom i ve dvou.

První dojmy - Navzdory velikosti a velké hmotnosti (260 kg) se sní dobře manipuluje na místě a za jízdy je lehce ovladatelná.

Motorku bych doporučil pro - Ideální na dlouhé cesty ve dvou.

Doplňky na motorce - Padáky SW motech, vyhřívané hefty Oxford, plexi Kappa, hliníkové boční kufry 34 a 39 litrů, topcase Alu Milánek 70 litrů, tankvak Oxford x20 adventure - tanklock, prodloužení předního blatníku, hrazda a držák telefonu DR2, přídavné světlomety, hlavní xenonové světlomety

Hledal jsem cestovní, spolehlivý "polykač" kilometrů s kardanem.
Zatím mám najeto cca 1500 km. Motorka je lehce ovladatelná, kupodivu i na místě vzhledem k hmotnosti 260 kg, já 175 cm/75 kg. Je velice pohodlná a má výborně řešenou ochranu řidiče, nohy schované ve výřezu nádrže, blastry na řídítkách, cestovní plexi. Pohodlné sedlo řidiče i spolujezdce.
Zatím jsem s ní jzdil jen po asfaltu.

Milan1963
Milan1963 napsal 06.03.23 v 10:04 10b.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 06.03.23 v 09:43 10b.

Super Tenéré je opravdu super. Jediný mínus je velká váha a omezená prostupnost terénem kvůli 19" kolu a nizký světlosti. Já jí prodávám jen z důvodu, že chci na výletech trochu jezdit i v terénu (ne že by to s Tenérkou úplně nešlo, šotolinky v Albánii dala s prstem v nose), ale navíc mám trable s karpálama a tak hledám Africu s automatem, abych nemusel spojkovat.