Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2019)

Vlastník Csaba74
Vloženo 16.1.2023
Aktualizováno 16.1.2023

Velmi vysoká, alebo mám kratke nohy. nedočiahnem 100% ani zo zníženým sedlom v nižšej polohe.

První dojmy - Presadol som z Crosstourera. Takže nižší výkon, vyššie ťažisko, nedočiahnem na zem. Ale mal som starú Afriku a chcel som niečo podobne ovládateľné. Cross je na ceste super ale chcel som niečo obratnejšie a trochu viac použiteľné mimo cesty.

Motorku bych doporučil pro - Dlhé cesty po zlých cestách

Doplňky na motorce - Výstuha padacieho rámu. Turatech znížené sedlo. Tom tom.

Mal som starú RD07. Chcel som niečo podobné ale +30 koní a -30 kilo
Skúsil som Crostourer, motor super, tlmiče bieda, váha celom dosť. Je to super cesťák.
Nová Afrika nie je ako stará. Stará bola ako traktor. dal som za 1 a vyhrabala sa kamkoľvek. Asi by som radšej bezdušové pneu. Kvôli zníženému sedlu mám moc zalomené nohy, 400 a viac km je to už dosť problém. Pôvodné sedlo v hornej polohe je super na jazdu, ale zastaviť mimo asfalt je pre mňa dosť veľká neistota.

Motor: Módy nič moc rozdiel. V teréne mi chýba spodok (jednotka príliš krátka dvojka dlhá). Stále musím isť cez spojku inak zdochne (zlatá stará afrika). Na ceste mu chýba trocha výbušnosti a 6 mohla byť trocha dlhšia (motor z crosstoureru mi fak chýba).
Spotreba super.
Podvozok: Rám tuhý, brzdy dobré, zdvihy až moc ale chcel som veľkú nádrž. Stačili by zdvihy z "normalnej" afriky.
Ovladatelnosť: v pohode.
Spolujazdec: Úplne v pohode.
Batožina: mam 3 kufre ale najradšej jazdím z vrecom.
Servis, poruchy: zvolávačka na palivove čerpadlo inak nič.

Celkove dobrý stroj na cestovanie. Autovlak-pri nakladaní som musel dať dolu tankvak a ležať na nádrži, alebo prilba dolu a hlava na tankvak. ak dáte vyššie plexi budete ho musieť zmontovať.
Tankvak Givi XS320 mi dosť zavadzia keď stojím v stupačkách . Na dlhé cesty je super v teréne mi dosť zavadzia.

Boro78
Boro78 napsal 28.08.23 v 13:36 5b.

prevodovka ti nevyhovuje, vyska motorky tiez, na dlhe cesty ju posielas vlakom...Neviem na jaku mariu si si ju kupil... Ja ju mam 4 roky, na zem dociahnem a to meram 180, motor super a s prevodovkou som sa sžil, vlakom nikdy nešla, vsetko jazdim po ose. Dnes ma 76tkm. Presadol som z troch TA na ktorych som najazdil viac ako 350tkm celkom. Nestazjem si, jazdím.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.02.23 v 01:24 10b.

super

Fratr
Fratr napsal 31.01.23 v 10:43 10b.

Moc pěkná, ať ti dobře slouží