Honda XL 700V Transalp (2011)

Vlastník kiffrr
Vloženo 19.7.2022
Aktualizováno 20.7.2022

Transalp 700 VA je motorka , která neurazí ani nenadchne uplně moc, ale je to stroj na kterém se dá jet až na konec světa a pořád to bude pohodlné.

KTM LC8 950 Adventure: Nebyla mi doporužená, že je to více pro zručné.
Honda XRV 750 Africa Twin: Cena starých motorek je strašně vysoká.
Yamaha XTZ 750 SuperTenere: Projel jsme se a není to ono pro mě. Nějak mě to nechytlo a cena také dosti vysoká na to jaké jsou ročníky.

První dojmy - Přecházel jsem na to ze Suzuki BIG, takže uplně jiná motorka, Když jsem si na to sednul bylo to jako v peřince, krásně ovladatelné a příjemná.

Motorku bych doporučil pro - Kdokoliv

Doplňky na motorce - Vyhřívané Hefty, přídavné světlomety, Command Control,

Průměrná spotřeba - 4.31714 l/100km

Při koupi motorky jsem si dal cenový strop 100 000. A tak jsem vybíral mezi Afrika TWIN 750, Tenerka Supertenere 750, občas i KTM 990, BMW 650. Ale cena byla rozhodující. A potom doporučení od známého, který motorky servisuje a živí se tím. Další co jsem chtěl byly drátová kola. A cestovní enduro. Lehčí.
Motorka se dle mě nejlépe cítí na silnici. Nemá zase tak velké zdvihy a tak na polních cestách to nené úplně žehlička. Ale to se asi nedá ořekávat. Zato když se jede v klidu, tak se může jet kudyma chcete.Nesmí se divočit. Váha také není krosková a tak když se jed v pohodě. Tak se dá projet skoro cokoliv. Je to jenom o řidiči. Motorka má Command Control, a dle opraváže to je znát. Spotřebu zatím ani neznám, protože raději nesleduji :) Třeba níže dopíšu
2021
TA jsme koupil na podzim s 68 000 najeto . Při prvním projetí se mi nezdálo nic špatně a tak jsem ho koupil. Prvních 250 km jsem byl nadšený. Motorka po dálnici jela jako pila. Šsvagr jel za mnou autem a jeli jsme docela svižně. U Brna jsme sjel a jel jsem si až na Vysočinu užívat.si zatáčky. Do konce roku jsem najel cca 1500km a naprosto bezproblémů.
V zimě proběhl velký servis, chalzení, oleje, předstihy, brzdové destičky. Materiál 4500 kč, práce technika 4400.
19.7.2022
Po zimě najeto cca 2500 km do práce a okolo komína. Motorka má 72 000 km a zatím jenom obyčejné nálkady... benzín , mazání na řetěz. A jezdí pořád krásně.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.08.22 v 00:06 10b.

super

Myschan
Myschan napsal 20.07.22 v 10:49 10b.

Jako nová, gratuluji

Milan1963
Milan1963 napsal 19.07.22 v 22:25

abbany
abbany napsal 19.07.22 v 19:00 10b.

Nedávej na doporučeníale vždy se radeji projed.
Taky mi KTM nedoporucovali, prej retez, prej kokot tlaci motorku, a podobne hovadiny. Tak jsem sedl na ni a vyskoušel. První dojem , hrúza. za mnou rachot, co to je? nenamazanej retez. Ale po hodine a pul skusebné jízdy jsem mnel jasno.Báwo to nebude, bude to kačena. Lehká, výkon za dva, štíhlá a i ted po 30000km jsem stále zamilovaný. co zákruta to rohlík v helme. At ti to jezdí