Honda CRF1000L Africa Twin (2016)

Vlastník Wilda_CZ
Vloženo 26.4.2022
Aktualizováno 12.5.2022

17. pneuseris - pirelli scorpion Rally STR

Vloženo: 19.05.2022, Uskutečněno: 19.05.2022, Stav tachometru: 7928 km, Zhlédnuto: 32x

7 let staré, originální Dunlopky D610 šly dolů (hlavně tedy kvůli věku..) a nově jsou na Africe Scorpion rally STR.

přední 90/90-21 - 2 355 Kč
zadní 150/70 R18 - 3 095 Kč
servis - 1 200 Kč
závaží - 42 Kč

obuto při 7860 km:

prvních 7 km to bylo hrozný mejdlo, klouzalo to snad i na stojánku
po cca 25 km už to bylo v přímém směru i na brzdách trochu lepší, ale mám pocit jako kdyby guma poskakovala nahoru dolu
po 60 km už je to přímém směru výrazně lepší, poskakování v podstatě pryč. Gumy budou o něco hlučnější, než původní Dunlopky... Zatím se mi taky zdá, že původní Dunlopky byly agilnější, hravější... rychlé překlápění ze strany na stranu šlo snadněji, rychleji. U PIrellek je potřeba jim trošku pomoct, nejdou úplně samy - jako by se jim na začátku moc nechtělo a pak si řekly - tak jooo... uvidíme s vyšším nájezdem.
Klasicky - v pneuservise přefoukáno, takže upuštěno na tlaky dané výrobcem motorky po cca 100km je guma už OK

AfricaXena (0) napsal 25.05.2022 v 06:33

Moc díky za Tvé příspěvky

• Startovací tlačítko

Africa po nastartování hned chcípala, ale když jsem startér podržel chvilku déle, normálně běžela. Po krátkém pohledání na netu jsem zjistil, že je to běžná nemoc Afric. Zatím stačilo rozebrat, profouknout, očistit konta

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.07.2022
    Uskutečněno: 06.07.2022
  • Rozšíření stupaček + tank pad

Originální stupačky jsou na Africe poměrně malé - objednal jsem tedy rozšíření (viz foty). Montáž snadná - na každé stupačce stačí vyšroubovat jeden šroubek, který drží gumu a kovovou platličku, nasadit rozšíření a přilo

Vloženo: 18.06.2022
    Uskutečněno: 14.06.2022
  • Rozšíření plexi a vak na řidítka

Na Africe se kromě kufrů nedostává úložného prostoru na drobnosti a tak jsem se to rozhodl pro vak na řidítka s průhlednou folii na mobil/navigaci - viz fotky. Pro ještě větší komfort při dálničním cestování jsem přidal

Vloženo: 03.06.2022
    Uskutečněno: 03.06.2022