Yamaha XS 400 (1981)

Vlastník Kubik19
Vloženo 1.4.2022
Aktualizováno 31.3.2023

Jak jsem říkal, že již nechci jezdit na sportovní motorce na cestě, tak jsem se s kámošem rozhodli, že si koupíme nějaké starší stroje a zkusíme z nich něco vytvořit

Kawasaki Zephyr 750: důvod neuveden

První dojmy - Nestartuje, nejede, nebrzdí, nezatáčí, takže bude dokonalá

Motorku bych doporučil pro - pro všechny, kteří se s tím chtějí mrd...t :D

Doplňky na motorce - Zatím pouze nové gripy a nízké "mx řidítka"

17.3.2022
Motorka pochází z Prahy, respektive byla dovezena před 5 lety do Česka. Původní majitel z toho chtěl udělat caferacer, ale reálně na ní seděl jednou za pět let společně se svým sousedem (Palo Habera). Od té doby na to nikdo ani nesáhl a tak si umíte představit jak ta motorka vypadá.

Přijeli jsme pro ni s tím, že je nám jedno jestli jede nebo ne, jediné co byla podmínka byl fakt, že bude v motoru komprese a bude se točit. Což tento unikátní stroj splňuje. Motorka má startér a zároveň i nakopávačku. Ovšem, startér je po smrti, stejně jako baterka. Taky se tomu netočilo přední kolo, protože byla zažraná přední brzda. A rez kam se podíváš. Navíc motorka nebyla nikdy přihlášena, takže je k ní jen COC. A tak jsme ji vzali a jeli domů.

1.4.2022
Motorku jsem komplet rozdělal a zatím teda jenom vyměnil řidítka za mx style, koupil novou baterku. Předělal kompletně pojistkovou skříň (výměna za klasické auto pojistky).
Vyčistili jsme karbec, natankovali nový benzín a asi 170 prošlápnutí chytnula a už jede!
Startér je po smrti- To teď nebudu řešit, až při přestavbě na scrambler.
Brzda je kapitola sama o sobě - rezavý pístek, absolutně bez brzdovky a celkově dezolátní stav. Takže jsem to všechno, přetěsnili, vyčistili a už chodí, ale pořád nejde odvzdušnit,. takže to je ještě v řešení.

Ložiska v kolech a v krku jsou ku podivu úplně ok, takže jen vazelína a čištění od rzi. Řetěz taky ok, rozeta taky ok. Takže dám do kupy plyn, blinkry, a tu brzdu a jedu na technickou. A do podzimu snad jen zkoušet, zjišťovat co tomu chybí a přes zimu předělávka. Na to se fakt těším.

31.03.2023 tak jsem se rozhodl že to prodám, svezl jsem se na něčem podobném a zjistil, že mě to enbaví a radeji budu jezdit autem a časem si koupím raději nějakého motárda

Kubik19
Kubik19 napsal 21.04.22 v 07:48

Díky kluci bude to pain :D už jsem tomu musel koupit novou baterku, brzdovou pumpu, teď ještě řeším spojku :D. Ale je to zábavný

marafzs600
marafzs600 napsal 21.04.22 v 00:47 10b.

Ať se zadaří

.Banán.
.Banán. napsal 09.04.22 v 20:08 10b.

Hodně zdaru při stavbě

Kubik19
Kubik19 napsal 01.04.22 v 11:19

kámo to až příští jaro :D

ORi_SV
ORi_SV napsal 01.04.22 v 11:08 10b.

Už se těším, až bude v pořádném lesku Skvělá koupě!