Royal Enfield Interceptor (2019)

Vlastník dundee5
Vloženo 26.3.2022
Aktualizováno 2.4.2022

Po dvou letech s Vstromem jsem se rozhodl, že bych chtěl více klasickou motorku. Motorku, která bude nejen praktická, ale na kterou bude také radost pohledět, a bude mít hezký zvuk. Prostě motorku, která má takové to pravé autentické motorkové charisma.

První dojmy - Hned od prvních metrů velmi příjemné svezení. Sametový motor, lehká spojka, kvalty zapadávají skoro samy. Standardní koncovka má velmi hezký zvuk, není ani moc hlasitá, ani moc uškrcená.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo má rád klasické motorky

Doplňky na motorce - Prémiové Touring sedlo
Štítek
Zadní blinkry a světlo (ale budu vracet originál)

Průměrná spotřeba - 4.25812 l/100km

Při hledání jsem si zadal několik parametrů, které měla motorka splňovat: musí mít ABS, musí být dostatečně vysoká (mám 186cm), mít klasický vzhled (nejen kamufláž) a ideálně mít chlazení jen vzduch/olej. Z tohoto zadání nakonec vyšel vlastně jen jeden model: Royal Enfield Interceptor Twin 650.

Vzhledem k malému počtu ojetých kusů v Česku, jsem si vyhlédl a dovezl motorku z Německa.

Zatím se sžíváme, budu postupně doplňovat.

U Interceptoru tak nějak všechno padne hned do ruky, jediné na co si trochu musím zvykat je chování v nízkých rychlostech, kdy asi vlivem dost jiné geometrie než měl Stromek mi přijde, že se motorce jakoby nechce zatáčet.

Jinak motor mi přijde opravdu moc příjemný. Je cítit, že je pod vámi opravdu motor a ne jen něco, co nějak hučí. Vibruje, kdy má, brumlá, kdy má,... Zátah tak akorát. Přestože má méně koníků než předchozí Stromek, tak mi zatím nechybí.
Dá se s ním jet pohodově na kocháčku po okreskách i trochu si zablbnout ve městě ve stylu kafáče :)

Brzdy mi přijdou zcela ucházející. Nekoušou, mají příjemný průběh. Podvozek není stavěný na tankodrom, ale jinak zatím funguje uspokojivě.

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 02.04.22 v 13:53 10b.

Krásná klasická mašina.

kaw.38
kaw.38 napsal 01.04.22 v 13:34 10b.

Pěkná. Ať slouží

dundee5
dundee5 napsal 29.03.22 v 10:28

Sardel: Přiznám se, že ty co tam jsou se mi zatím docela líbí Dokonce jsem dal zpátky i ty gumové prodloužení. Nesmím to s tím chromem úplně přehnat

sardel
sardel napsal 28.03.22 v 19:08 10b.

"Chromák"
K tý nádrži by to asi chtělo i kovový blatníky, co?

nexus
nexus napsal 27.03.22 v 11:16 10b.

pěkná klasika