Yamaha Tenere 700 (2022)

Vlastník KLR4
Vloženo 13.3.2022
Aktualizováno 6.11.2023

velká, pěkná, výkoná, univerzální, hodná

Motorka koupena od FIRMA:2M Power (Ostrava - Třebovice)

BMW R 1250 GS : drahá
Honda NC 750X: malá

První dojmy - Zatím jsem v půlce zajíždění, ale sžití přišlo okamžitě. Při volné klidné jízdě mě mile překvapuje spotřeba, která se po 550km ustálila na 3.8l/100km. Nádrž je malá, ale to jsem věděl už předtím - budu řešit asi kanystřikem na nosič kufrů. "Zlobí" mě převodovka, kdy při stání nejsem schopen podřadit o několik kvaltů dolů na jedničku. Musim vždy popustit spojku, abych mohl pokračovat v podřazování. Za jízdy je to ok, ale při stání to zlobí - snad se to časem po zajetí podvolí.

Doplňky na motorce - padací rám a spodní kryt od Outback Motortek
nosič kufrů, horní nosič a boční kufry od Bumot
kryty řídítek od Barkbuster

original centrální stojan, originálni vyhřívané hefty (zatím jen objednáno)

vlastní decentní polepy v barvě helmy a krytů řídítek, protože celá černá moto byla až moc celá černá

Tahle moto mi padla do oka ihned, když jsem vybíral novou motorku. Hledal jsem naháče, protože to je moje oblíbené odvětví, ale při mé výšce 202cm je mi všechno malé. Jen tak pro zajímavost jsem se podíval i na novinky (2019) skrz všechny kategorie a ihned jsem věděl, že Tenere musí být moje příští motorka.

O dva roky později jsem si ji půjčil na projížďku a bylo hotovo - velká, pěkná a výkonu až až - stačí pomyslet a předjížděné auta mizí v zrcátku.

Od té doby jsem si virtuálně skládal moto a k ní všechny doplňky. Načetl jsem toho hodně, viděl snad každé video na netu a věděl jsem co chci a jak by to všechno dohromady mělo vypadat.

V lednu 2022 přišel ten den D, kdy jsem vše objednal...no a sen se stal skutečností - to co jsem měl virtuálně poskládané v počítači mi teď stojí v garáži.

Zbývá už dokončit zajíždení, ale to vyřeší další dva dny v sedle Pak už bude vše připraveno na ta velká dobrodružství, které už mám naplánované.

Epidem
Epidem napsal 04.01.23 v 21:31 9b.

Dr.fík
Dr.fík napsal 30.05.22 v 16:50 5b.

Řadit na místě přes několik kvaltů nejde asi u všech motorek. Je to normální jev. Ozubená kola musí být v pohybu aby do sebe zapadly.

stm01
stm01 napsal 15.03.22 v 02:47 10b.

Motorka krasavice. No a spojka je OK. To se děje u velké části motorek. Mám to samé u své Benelli 502X. Když jsem se vracel do Mostu ze své první prohlídky po 1000 km přes Kryštofovo údolí z Liberce, tak se mi to stalo poprvé a byl jsem z toho docela vyplesklý. Volal jsem kolegovi motorkáři a ten poradil ať lehce popojedu dozadu a kvalt překočí. Na rovině stačí pohnout trochu dopředu.