Honda CB 500X (2021)

Vloženo 29.1.2022
Aktualizováno 2.2.2022

Po stopách Četnických humoresek

Vloženo: 01.02.2022, Uskutečněno: 10.07.2021, Zhlédnuto: 49x

Většina z nás napříč všemi generacemi zná velmi známý a oblíbený seriál, který se dodnes objevuje na našich obrazovkách České televize. A proto, že tento seriál patří mezi moje české nejoblíbenější, byla by škoda si nepřipomenout pár těchto filmových míst, které jsem v seriálu poznal nebo dohledal. Vždy se mi líbilo dokonalé zpracování děje, perfektní kamera, vynikající čeští herci a většinou dech beroucí skutečné příběhy a případy, které se staly předlohou pro tento bezkonkurenční český seriál o 39. epizodách.

Jelikož se spousta dílů natáčela převážně v Jihomoravském kraji, rozhodl jsem se touto formou ukázat, jak vypadalo a vypadá reálné místo od toho, které figurovalo v epizodách.

Ke každému místu se budu snažit podat nějaké informace tak, aby bylo jasné, o jaké místo se jedná a ve kterém díle nebo dílech figuruje.

Díl 7. - Grunt

Dům hajného Josefa Mlynáře, který časně ráno odcházel na lov (krátce na to byl zastřelen majitelem největšího gruntu v okolí Ondřejem Pavelkou).

Místo: Bílovice nad Svitavou - myslivna Lišky Bystroušky:

Díl 1. - Slepice versus Slepička

Hostinec u Vojty, kam zavedl pes Argo jeho psovoda Antonína Šebestíka a následně Bedřicha Jarého a Karla Arazíma, kteří jeli na motokole. Důvod - potencionální zloděj slepic (který se později ukázal jako skutečný zloděj - pan Hostinský Vojta).

Místo: Adamov, Josefov, Křtiny - EVC Švýcárna

Díl 3. - Medovina

Místo, kde si Antonín Šebestík a Anděla Uhlířová dávali "rande", kde ji také Antonín Šebestík požádal o její ruku.

Místo: Prace - mohyla Míru

Díl 7. - Grunt

Na tomto místě byla v seriálu zastávka (lavička), kde seděli dva místní občané (staří pánové). Zde dovedl pes Argo psovoda Antonína Šebestíka. Argo až sem chytil stopu později přiznaného pana Onřeje Pavelku, který vystrašil bláznivého Jozku. Odsud potom odjel autobusem do Brna "žalovat" vrchnímu strážmistru Šiktancovi.

Místo: Ochoz u Brna - část obce

Díl 3. - Medovina

"Odboč na Žuráň! Kam? Tady doprava", řekl Karel Arazím Bedřichovi Jarému na motokole, aby odbočil na místo, aby si ujasnili, kde může bydlet podezřelý kluk z fotografie, který by mohl zákládat úmyslné požáry. Četníci poté ihned odjeli do Šlapanic.

Místo: návrší Žuráň (Podolí), odkud Napoleon Bonaparte řídil bitvu u Slavkova

Díl 11. - Lázeňské intermezzo

Železniční viadukt, kde dva kluci našli neznámou mrtvolu, kde později vyšetřovali četníci z brněnské pátračky (později zjištěného prchajícího pana "x-y" - přísně tajný oběžník, což se poté ukázalo jako zbytečná práce pro pátračku - případ defraudanta byl odeslán ke skartaci).

Místo: železniční viadukt u Újezdu u Brna

další pokračování opět na jaře 2022...

Maršal_Malinovskij (12) napsal 02.02.2022 v 17:02

Hezký