Yamaha XTZ 660 Tenere (1996)

Vlastník Plukovník
Vloženo 25.12.2021
Aktualizováno 25.12.2021

Opět jaem chtěl něco lehčího do terénu ?

První dojmy - V originále je to těžké, hezké, a jak se všude píše, po její starší sestřičce Yamaha XT 600 Z Tenere už to do lesa moc není.. Nicméně spolehlivost zůstává.

Tak po dlouhém hledání starých Dual sportů, a chybějící KTM 690, jsem hledal VODOU CHLAZENÝ ENDURO, JEDNODUCHÉ, ROBUSTNÍ, STARÝ POCTIVÝ ŽELEZO.. no a ideální váha tak 180 kg, velká nádrž tak 25 litrů, abych mohl cestovat s mojí železnou prdelí ?, ale zároveň prasit v lese off-road a hlavně se nebát s Motorkou praštit o zem, než si zlámat kosti. Jo světe div se, ono nic není, a ještě aby to nestálo víc jak kilo.. ? to že chci lepší podvozek jsem nepsal? našel se můj nejlepší kamarád DOKTOR, kterej mi pomohl postavit tento Jak jinak než Dakarský speciál??, upravili jsme chladič, sání, podvozek vzadu vylepšené originál, vpředu kompletní YZ 450 opět úprava. No ty voe? jenom za podvozek a jeho napasovávání jsem dal 30 tis?ale maká to bezvadně, ještě chci napasovat dozadu hliníkovou kyvku a kolo 18 právě že starý Tenerky. Ale to bude ještě několik zim v garáži a piva? než to s Doktorem vymyslíme. Ale povedlo se. Podvozek je lepší než na 690 první model, váha s plnou 23 litrovou bandou je cca 180 kg, do lesa stačí půlka a hned to váží 170 kg... Je to držák, na kterém si opravíte skoro vše sami, jednoduchá motorka... Už se mi provedlo ji zahodit několikrát a drží . . No a zatím ji nechávám s malým světlem, abych nelitoval při pádu pana orel... Ale láká mě kapotáž, kterou mám v garáži a pořádný světla ... Vzhledem k tomu že původní nádrž má ještě držáky kapotáže, a technické budou kecy, asi jí dokončím do rallye stylu. Podoba starý sestře XT Tenere se nepovedla, tak se Stará dobrá Tenere do koupí ?