Honda CB 1100/EX (2020)

Vlastník Vasko969
Vloženo 17.9.2021
Aktualizováno 6.3.2024

Posledné retro r.v. 2020 ktoré sa na nič nehraje , bez elektroniky, poctivý kus železa...

Yamaha XJR 1300: Nova Yamaha so stvorvalcom a vzduchacom uz nie je k dispozicii nikde v EU.

První dojmy - Prva jazda mi potvrdila vsetky ocakavania. Zamatovy chod motora ,nulove vibracie jazda na 5 a 6 v rozmedzi rychlosti 50 km/h - 120 km/h pri otackach 1500 - 3000. Minimalna potreba radit. Vysoky krutak je skratka poznat. Motocykel sa chova velmi krotko, poddajne a ochotne si ide za plynom. Vsetko v najvacsej pohodicke.

Motorku bych doporučil pro - Staromilec, motorkar 50+, ktory miluje zvuk a vzhľad retra a klasiku.

CB 1100 EX som si vybral po skusenosti s HD sportsterom1200 .Zo zdravotnych dovodov ( 33 rokov zohnutý pri zubárskom kresle ) som chcel mašinu , ktorá bude ohľaduplná k mojej špatnej chrbtici . Po prvých 100 km som sa uistil , ze som si vybral spravne. Ako nie velmi skuseny jazdec môžem čestne prehlásiť , že CB 1100 ako 250 kg stroj s 90 Nm a 90 HP je pre vracajúceho sa motorkára 55 + po 30 rokoch dobrá voľba. Jazda v 90 km/h je pohodová , v 120 km/h začína byť prudko návyková. Rýchlosť vôbec necitit. Stroj príjemne tlmí nerovnosti asfaltu ,skratka úplna pohodaaa.

Neľutujem ani jediné euro,ktoré ma tento posledný E4 mohykan dostupny v EU stal. Podelim sa s Vami o skusenostiach po odjazdeni 1000 km a prvom servise.

Štart mojej Hondy po 5 mesačnom spánku, na prvý jarný výlet.Bola pripojená na inteligentnú nabíjačku.

Refresh po odjazdeni 1100 km. Spotreba ustalena na 4,7 l/100km. Honda ide zamatovo. Nulove vibracie, na 5 zvladne vsetky okolite kopce bez straty kytičky. Vykonovu rezervu je cítiť v každej situácii.

Jediny handicap je manipulacia s 256 kg zelezom na mieste. Akonahle sa vsak rozbehneme je to paraaada.

Vážne uvažujem o zadnom nosiči.

12/2023
Moto som zazimoval s 6000 km na tachometri. Osvojil si pohyb ktorým ho zdvihnem na hlavny stojan, napojil na nabíjačku a teším sa na apríl ... ( začiatok sezóny)...:)))

jelda-f
jelda-f napsal 31.03.24 v 08:29 10b.

Moc hezký stroj ;) tohle si dovedu představit také jako další motorku. Ať slouží a spousty šťastných km

Hikafima
Hikafima napsal 29.03.24 v 22:21 10b.

Krásná motorka, před 5 lety rozmýšlel jsem mezi touto a Crosrunnerem. Tehdá nakonec vyhrála VFR. Teď jsem se již taky nechal okouzlit klasikou. RE Interceptor. Ať ti dělá radost.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 26.02.24 v 10:50

Díky. Možná to máš se synem bezpečnější. Bojím se o svého, ale je to jinak fajn. Užij si to co máš a hodně radosti s motorkou i se synem.

ivano
ivano napsal 02.01.24 v 13:32 10b.

Nejde jinak, než to shrnout...100bodů Na takových motkách se to ježdění podle mě nemůže nikdy omrzet. Přeji vždy jen šťastné návraty s úsměvem

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 25.12.23 v 14:08 10b.

Mazel.