BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 01.11.2022, Uskutečněno: 29.10.2022, Stav tachometru: 11210 km, Zhlédnuto: 27x

Nedávno mě volal Milan, co si myslím o Ducati Streetfighter V2 a BMW R 1000 S. Přemýšlí o změně ve svém stádě. No stejně už byl rozhodnut. Nový stroj se vzápětí objevil na jeho profilu, no přesně co jsem si myslel, další červená Ducatka SF V2. A protože se pomalu sezona blíží k závěru (no někteří teda nekončí nikdy), využil jsem jeho pozvání na sobotní projížďku na východ republiky až ke Ždárským vrchům. No neodolal jsem a jen jsem se modlil, ať se ta hnusná mlha rychle rozpustí. Nakonec to byl překrásný slunečný a velmi teplý den. V sobotu před jedenáctou vyrážím ze Štětí. Je ještě hustá mlha, ale u Mělníka se začíná zvedat a vykukuje sluníčko. Místo setkání je na MOLU v Benátkách nad Jizerou. Dorážím včas, Milan už je na místě a já okukuji ten červený klenot. Je nádherná a musím Milanovi gratulovat k velmi dobré volbě. Přijíždí Petr na Suzuki DL 650 V-Strom, a pak ještě Honza na krásném superbajku Honda CBR 900 RR Fireblade. Cestou se k nám následně přidá Martin na nádherné Ducati Monster 1100 EVO. Cesta nemá vlastně konkrétní cíl, teda krom krásných silnic plných zatáček. Milan vede skupinu a je znát, že si chce novou Ducati SF V2 pořádně osahat a užít. Takže jedeme poměrně svižně, vlastně celý den je takový perfektní zrychlený přesun. Z Benátek jedeme okolo zámku Loučeň, Mcely, Poděbrady, Kolín, Týnec n./L., Kutnou Horu a Čáslav. Tam se k nám připojí Martin. Následně vede skupinu on až k Hrbokovu. Jedeme okolo nádherného zámku Žleby a přes Seč. Pak již skupinu vedu já z důvodu navigace. V Chrudimi tankujeme oře, a vyrážíme směr Nasavrky, Hlinsko, Svratka, Skuteč, kde zastavujeme na místním náměstí, Chrast, a opět do Chrudimi. Následuje Seč a Čáslav, kde se loučíme s Martinem a Petrem. Dále již směřujeme na Poděbrady a Nymburk, kde se loučím s Honzou a Milanem. Mířím již sám a za tmy na Mělnické Vtelno, Mělník a Štětí. Počasí fakt vyšlo parádně, slunečno a poměrně teplo, silnice kvalitní, suchý jen v lesních úsecích občas mokré s listím. Telemetrie mého BMW ukazuje nejvyšší dosaženou rychlost 224 km/hod, a náklony od 35 do 42 stupňů. Brzdné a akcelerační zrychlení kolem jednoho g. Takže jsme asi fakt nejeli úplně pomalu. Dal jsem nakonec 433 km.

elvis78 (136) napsal 02.11.2022 v 09:16

Milánek si chrochtal
těch 225 je teda hodně, já už bych ohluchl. víc jak 200 jsem nezkoušel a neni o noc stát. Naposledy jsem mazal kolem 170 a to stačí
Jo tak mezi Hlinskem a Pardubicema jste jezdili, tam hezky je. Za Loučeňským zámkem je asi furt tankodrom ale to ty vaše elekktronické podvozky vyžehlí vlastně, takže nic
já se pojedu projet asi dneska

Milanek13 (48) napsal 01.11.2022 v 15:21

Pěkně ti to svítí
Hezký výlet na konec sezóny

• Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024
    Uskutečněno: 11.05.2024
  • Šperky

Udělal jsem Géesu trochu radost a koupil jsem mu nějaký šperk řady options 719 - krásné frézované díly. Stupačky, řadičku a brzdovou páku. Nádhera. Ještě pak kryty chladičů. :-DD

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024
  • Příprava na sezonu

Konečně palec dovolil již pracovat. Po servisu v BMW motorka odstrojena, umyta a začalo se leštit. Udělal jsem brzdy, všechny plasty, kovy a lak. Nakonec znovu výměna oleje v zadním převodu. :-DD :-P

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.04.2024