Honda VFR 1200F (2013)

Vlastník OukyDouky
Vloženo 20.4.2021
Aktualizováno 20.4.2021

Když mi ji kamarád ukázal na fotce v mobilu a nabídnul ke koupi, tak má první reakce byla (Ble, ta je ošklivá). Ona není ošklivá je jiná!

První dojmy - Po né moc dlouhém přemlouvá abych se projel jsem svolil a velice mě překvapila. První projížďka byla cca jen 5km, ale to stačilo a zamiloval jsem se.

Motorku jsem poprvé na delší cestu osedlal, když jsme jeli s kamarády na prodloužený víkend. Po této vyjížďce bylo rozhodnuto a z motorky jsem již neslezl. Prostě láska "na druhý pohled". Je hodně těžká a když s ní couvám z garáže tak musím hodně zabrat abych pohnul s její váhou 267kg. Podobné to mám i s otáčením na dvorku, ale ta námaha za zážitek, který následuje, když ji nastartuji a rozjedu se za to stojí pokaždé. Má malý rádius otáčení, ale když se rozjede je to úplně jiná motorka. Její váha není díky výkonu cítit a sama si říká o vyšší rychlost jízdy. Díky těžišti je projíždění zatáček velký zážitek. Co mě, ale stále nejvíce překvapuje jsou brzdy. To je dokonalost sama. Těm nemám co vytknout, když dokáží takhle skvěle fungovat s takovou váhou co mají naloženou na sobě (tím nemluvím o sobě i když nejsem žádný střízlík). ABS jsem zatím moc nepocítil. Pouze na nerovné vozovce, když se nadlehčilo zadní kolo. Kontrola trakce funguje jek má. Kardan je při nižších otáčkách hlučný, ale můj laďák LeoVince to zpraví. Motor je čryřválec, ale zvuk má podobný dvouválcu. Prostě nádhera. Originální kufry pojmou dostatek věcí a Hondě sluší. Cestování se spolujezdcem je pohodové a při akceleraci motorka nijak moc nepozná, že veze dvě dospělé osoby. Při mém cestování (jezdím většinou sám) se moje dlouhodobá spotřeba pohybuje okolo 6,1L. Při jízdě v koloně s kamarády se dá dostat i na 5,5L. Maximální spotřebu jsem měl 6,9L. Na tento obsah je to výborná spotřeba. Jediné co mě vadí je klouzavost sedla. Tu hodně pocítíte při brždění a pokud prudčeji zabrzdíte se spolujezdcem za zády tak pocítíte ve spodní části těla takovou bolest, kterou opravdu nechcete zažívat častěji. Při vysednutí do zatáčky to naopak příjemně pomáhá. Při odpolední projížďce po práci není problém ujet 200-250km a domů se vrátíte odpočatí a naplnění hormony štěstí. Za 3 roky co ji vlastním jsem s ní ujel 20tis km a stále nevím do jaké kategorie ji zařadit. Dokážete s ní v klidu za den ujet 600km a nebo ji v zatáčce položit až od stupaček lítají jiskry. Takže to bude cesťák s ďáblem v těle.

DejvGSR
DejvGSR napsal 23.04.21 v 05:50 10b.

Je to skvělá mašina. Umí velmi dobře sportovat, a i cestovat. Kardan jako bonus a musím říci, že s jemnějším chodem jak u BMW. Brzdy, tak to je její největší překvapení. Tři originál kufry a můžeš objet svět. Pro mě jediné mínus, že se s tím nedá dost dobře do terénu.

pkkaca
pkkaca napsal 21.04.21 v 01:25 10b.

Je hezká